Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

تفاهم نامه دانشگاه هنر اصفهان با 9 دانشگاه

تفاهم نامه دانشگاه هنر اصفهان با 9 دانشگاه


تفاهم نامه دانشگاه هنر اصفهان با 9 دانشگاه

دانشگاه هنر اصفهان با 9 دانشگاه خارجی تفاهم نامه همکاری های علمی و فرهنگی دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیر دفتر روابط بین المللی دانشگاه هنر اصفهان گفت: این تفاهم نامه های همکاری با دانشگاه های نانجینگ فورستری چین، سن پترزبورگ روسیه، چلیابیسک روسیه، موتسیوس (Muthesius Kunsthochule) آلمان، فرایبورگ آلمان، برلین آلمان، سلیمانیه عراق، جامع ملی اسلامی دهلی نو هندوستان و اسلامی مالزی (IIUM) امضا شده است.

سید محمد امین امامی افزود: تلاش برای معرفی دانشگاه هنر اصفهان به دنیا  به منظور گسترش روابط علمی و فرهنگی، تبادل استاد و دانشجو، دعوت از استادان و هنرمندان خارجی و اعزام هنرمندان ایرانی به خارج کشور و برپایی نمایشگا‌ه‌های مختلف در داخل و خارج کشور از اهداف این تفاهم‌نامه ها است.

وی با بیان اینکه قدیمی ترین تفاهم نامه مربوط به دانشگاه جامع ملی اسلامی دهلی نو مربوط به هشت سال پيش است، بیشترین همکاری دانشگاه هنر اصفهان را با دانشگاه فرایبورگ آلمان دانست.

امامی گفت: اکنون برقراری ارتباط علمی و فرهنگی با دانشگاه‌‌های کشورهای همسایه ایران از جمله ارمنستان و ترکیه با توجه به همخوانی فرهنگی در اولویت دفتر روابط بین الملل دانشگاه هنر اصفهان است.

مدیر دفتر روابط بین المللی دانشگاه هنر اصفهان با بیان اینکه برقراری ارتباط بین المللی با دانشگاه های خارج، مستلزم فراهم کردن امکاناتی مانند بودجه و همکاری نهادهای دیگر است افزود: زمانی می توان گفت ارتباط های بین المللی فراهم شده است که سبب رشد علمی، هنری و فرهنگی استادان و دانشجویان شود.

دانشگاه هنر اصفهان با نام «دانشکده پردیس اصفهان» از سال 1355 به منظور تربیت نیروهای متخصص در زمینه حفظ و نگهداری آثار تاریخی تأسیس شد و سال 1379 با ايجاد رشته های مختلف هنرهای تجسمی و معماری، معماری و مرمت به عنوان دانشگاه هنر اصفهان به کار ادامه داد.

این دانشگاه دارای حدود سه هزار دانشجو و 105 عضو هیات علمی در شش دانشکده معماری و شهرسازی، مرمت، هنرهای تجسمی و کاربردی، کارآفرینی و اقتصاد هنر، صنایع دستی و هنر ادیان و تمدن هاست.