جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

تحقیق و تألیف پژوهش"راهکارهای رسانه ای باورپذیری دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان اصفهان" - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر

راهکارهای رسانه ای باورپذیری دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان اصفهان

تحقیق و تألیف پژوهش"راهکارهای رسانه ای باورپذیری دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان اصفهان"


پژوهشی با نام"راهکارهای رسانه ای باورپذیری دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان اصفهان" به تحقیق و تألیف مریم حایک پژوهشگر مرکز اصفهان انجام شده است

راهکارهای رسانه ای باورپذیری دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان ، در این پژوهش کارآمدی «نظام جمهوری اسلامی» و در نگاه کلان تر کارآمدی «حکومت دینی» از عمده ترین مباحثی است که در آستانه چهل سالگی نظام جمهوری اسلامی ایران مورد توجه قرار گرفته است.
تلاش برای تقویت باور مردم به کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران ، مساله ای استراتژیک برای نظام به شمار می رود که تردید و تشکیک در آن نخست موجب بحران مشروعیت ثانویه و در نهایت منجر به تزلزل در ستون های مقبولیت نظام در بین افکار عمومی می شود. در این راستا یکی از مهمترین اقدامات رسانه ها و به ویژه رسانه ملی ارائه راهکارهای باورپذیری دستاوردهای انقلاب اسلامی بر اساس مفاهیم و گزاره های ذهنی «عامه مردم هر استان» است.
در این پژوهش با هدف ارائه راهکارهای رسانه ای باورپذیری دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان اصفهان ، نخست گزاره های ذهنی عامه مردم اصفهان در خصوص مشکلات و نارضایتی ها ، شبهات و دستاوردهای انقلاب اسلامی شناسایی شده و سپس بر اساس آن راهکارهایی رسانه ای برای باورپذیری دستاوردهای انقلاب ، از بین بردن و کمرنگ نمودن مشکلات و شبهات توسط نخبگان و کارشناسان ارائه شده است.
 از لحاظ روشی تحقیق در زمره تحقیقات کیفی است. اطلاعات مورد نیاز تحقیق در دو مرحله با بهره گیری از تکنیک های مصاحبه نیمه ساختمند(مرحله اول) و مصاحبه عمیق(مرحله دوم) گردآوری شده است. نتایج حاصل از مصاحبه با کارشناسان و متخصصان ارائه «278» راهکار رسانه ای جهت باورپذیری دستاوردهای انقلاب ، کمک به حل یا تضعیف مشکلات و نارضایتی ها و پاسخگویی به شبهات انقلاب برای مدیران و برنامه سازان شبکه اصفهان است.
تقویت نگرش های مثبت تضعیف شده نسبت به نظام از طریق «یادآوری رفتارهای مثبت گذشته درخصوص نقش مردم اصفهان در نظام»، «بیان تلاش های صورت گرفته در اصفهان جهت رشد و پیشرفت جامعه» ، «فرهنگ سازی پاسخگویی نهادها و سازمان های دولتی» ، «ایجاد زمینه و انگیزه مشارکت مردم» و تغییر نگرش منفی نسبت به دستاوردهای نظام از طریق «مقایسه جایگاه های برتر ایران با جایگاه کشورهای معاند نظام جمهوری اسلامی در زمینه های تولید علم ، فناوری(حوزه سلول های بنیادین ، تولیدات زیست فناوری ، تولیدات فناوری نانو و ...) و سایر حوزه های قابل مقایسه» ، تقویت نگرش مثبت نسبت به جایگاه عزتمندانه ایران در جهان پس از انقلاب از طریق «تشریح ارتقای عزتمندانه و افتخارآفرین جایگاه ایران در جهان پس از انقلاب اسلامی از کشوری منفعل و مطیع غرب به کشوری مستقل و موثر در معادلات جهانی از زبان تحلیل گران خارجی» و «بیان خاطرات مردم اصفهان از نحوه معاشرت و رفتار تحقیرآمیزکارشناسان غربی(آمریکایی های) شاغل در استان اصفهان با مردم»، برخی از نتایج این پژوهش است.
 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.