سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

تجلیل از بانوی مجاهد دوران دفاع مقدس در صدا و سیمای مرکز اصفهان - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر


تجلیل از بانوی مجاهد دوران دفاع مقدس در صدا و سیمای مرکز اصفهان


همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس در مراسمی با حضور مدیر کل مرکز از حاجیه خانم کاظمی بانوی مجاهد دوران دفاع مقدس تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اصفهان؛ در این مراسم آقای عبدالحسینی مدیر کل مرکز با اشاره به تلاش های خواهران در دوران دفاع مقدس افزود: در حوزه دفاع مقدس فیلم، سریال و مستندهای فاخری تولید شده است ولی ایثارگری های خواهران کشور کمتر در رسانه به آن پرداخته شده است.
مدیرکل مرکزاصفهان با اشاره به اینکه در شبکه اصفهان آثار خوبی در خصوص دفاع مقدس مانند تله فیلم مجنون بی لیلی تولید و از شبکه های سراسری پخش شده است و تا پایان سال نیز تله فیلم دیگری در این زمینه تولید می شود افزود: جای روحیه و ایثار دوران دفاع مقدس در این روزها بسیار خالی است زیرا با توجه به فضای رسانه ای امروز که یک جنگ رسانه ای و روایتی است، وظیفه خطیر ما روایت های درست از دوران دفاع مقدس است به ویژه برای نسل جوان تا آنها با زوایای مختلف دفاع مقدس بیشتر آشنا شوند.
آقای عبدالحسینی به اهمیت نقش زنان در دوران دفاع مقدس نیز اشاره کرد و گفت: بانوان در سه محور خط مقدم، پشتیبانی جبه ها و سنگر خانواده به خوبی ایفای نقش نموده و در مناطقی همچون خرمشهر و آبادان حضور مجاهدانه و خستگی ناپذیری داشتند.
وی در ادامه با ابراز تاسف از اینکه در استان اصفهان به عنوان شهر شهیدان و سرداران شهید همچون شهید خرازی، شهید همت و شهید کاظمی هنوز فیلم و سریالی در زمینه مجاهدت ها و دلاوری های آنها ساخته نشده است گفت: با وجود سرمایه ها و صنایع عظیم در اصفهان و البته تلاش همه مسئولان می توان سریال های فاخری از فداکاری های سرداران شهید اصفهان که تا ثیر بسزایی در سرنوشت جنگ داشتند در شبکه اصفهان تولید کرد و صداوسیما نیز آمادگی دارد 50 درصد اعتبار ساخت آنها را تامین کند.
در ادامه این مراسم حاجیه خانم کاظمی و همسر جانباز شان سرهنگ سمیعی به بیان خاطراتی از دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پرداختند.
حاجیه خانم کاظمی از بانوان مجاهد و رزمنده بودندکه ابتدا به عنوان معلم در مناطق جنگی کردستان حضور داشتند و پس از ازدواج با سرهنگ سمیعی از رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس همواره به عنوان بانویی ایثارگر نقش ارزنده ای داشتند.
گفتنی است در این مراسم که به همت امور بانوان و بسیج خواهران مرکزاصفهان برگزار شد، از حاجیه خانم کاظمی و سرهنگ سمیعی و همچنین از خواهران مرکز که پدرانشان در حوزه ایثار و شهادت نقش داشتند، تجلیل شد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.