جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

بی علامت بودن 80 درصد افراد مبتلا به کرونا - نمایش محتوای مجازی

 

 

اخبار فضای مجازی

بی علامت بودن 80 درصد افراد مبتلا به کرونا

بی علامت بودن 80 درصد افراد مبتلا به کرونا


80 درصد افرادی که به کرونا آلوده می شوند علامتی ندارند و ویروس را در جامعه پخش می کنند .

بی علامت بودن 80 درصد افراد مبتلا به کرونا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ معاون وزیر بهداشت در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا با اشاره به طرح شناسایی بیماران کم علامت و بی علامت گفت: 18 درصد از افرادی که علائم شبیه کرونا داشتند تستشان مثبت شده است.
حریرچی افزود: افرادی هم که در مجاورت کرونایی بوده اند ۲۱ درصد مثبت شده اند .
وی به شناسایی افرادی که با افراد مبتلا برخورد داشته اند بعنوان راهبرد وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت :بعداز تشخیص فرد مبتلا به کرونا در نقاهتگاه معلوم می کنیم چه کسی مرخص می شود و یا تشخیص میدیم تحت نظر باشد باید ایزوله شود .
معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه روند ابتلا به کرونا در کشور رو به نزول است گفت:این در حالیست که در استان اصفهان روند نزولی قابل انتظار مشاهده نشده است.
حریرچی افزود : استان اصفهان هفت هزار تخت دولتی و خصوصی با ضریب اشغال 800 بیمار بستری کرونایی دارد که این عدد کم نیست و قابل توجه است .
وی با قدردانی از تلاشهای استان در جهت مقابله با کرونا گفت :بدون تعارف اقدامات بسیار خوبی با همت مدیران و مردم انجام شده است .
استاندار اصفهان هم در این نشست با تاکید بر اینکه باید به استان هایی که ظرفیت لازم را دارند و شرایطشان خاص است اختیارات دهند گفت : در مباحث کلان ستاد ملی مبارزه با کرونا باید شرایط همه استانها را در نظر بگیرند و تصمیم کلی اتخاذ نشود . 

رضایی با اشاره به اینکه استان اصفهان‌ همواره در زمینه های مختلف پیشگام بوده است افزود :تولید ماسک های پارچه ای،مواد ضدعفونی ،توزیع اب میوه و غذا در مراکز درمانی و حرکات خودجوش مردمی از جمله آن است .
وی گفت : همه تمهیدات لازم برای مقابله با کرونا در نظر گرفته شده است.

آدرس کوتاه :