سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

بی علامت بودن 80 درصد افراد مبتلا به کرونا - نمایش محتوای مجازی

 

 

تولیدات و آثار

بی علامت بودن 80 درصد افراد مبتلا به کرونا

بی علامت بودن 80 درصد افراد مبتلا به کرونا


80 درصد افرادی که به کرونا آلوده می شوند علامتی ندارند و ویروس را در جامعه پخش می کنند .

بی علامت بودن 80 درصد افراد مبتلا به کرونا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ معاون وزیر بهداشت در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا با اشاره به طرح شناسایی بیماران کم علامت و بی علامت گفت: 18 درصد از افرادی که علائم شبیه کرونا داشتند تستشان مثبت شده است.
حریرچی افزود: افرادی هم که در مجاورت کرونایی بوده اند ۲۱ درصد مثبت شده اند .
وی به شناسایی افرادی که با افراد مبتلا برخورد داشته اند بعنوان راهبرد وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت :بعداز تشخیص فرد مبتلا به کرونا در نقاهتگاه معلوم می کنیم چه کسی مرخص می شود و یا تشخیص میدیم تحت نظر باشد باید ایزوله شود .
معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه روند ابتلا به کرونا در کشور رو به نزول است گفت:این در حالیست که در استان اصفهان روند نزولی قابل انتظار مشاهده نشده است.
حریرچی افزود : استان اصفهان هفت هزار تخت دولتی و خصوصی با ضریب اشغال 800 بیمار بستری کرونایی دارد که این عدد کم نیست و قابل توجه است .
وی با قدردانی از تلاشهای استان در جهت مقابله با کرونا گفت :بدون تعارف اقدامات بسیار خوبی با همت مدیران و مردم انجام شده است .
استاندار اصفهان هم در این نشست با تاکید بر اینکه باید به استان هایی که ظرفیت لازم را دارند و شرایطشان خاص است اختیارات دهند گفت : در مباحث کلان ستاد ملی مبارزه با کرونا باید شرایط همه استانها را در نظر بگیرند و تصمیم کلی اتخاذ نشود . 

رضایی با اشاره به اینکه استان اصفهان‌ همواره در زمینه های مختلف پیشگام بوده است افزود :تولید ماسک های پارچه ای،مواد ضدعفونی ،توزیع اب میوه و غذا در مراکز درمانی و حرکات خودجوش مردمی از جمله آن است .
وی گفت : همه تمهیدات لازم برای مقابله با کرونا در نظر گرفته شده است.

آدرس کوتاه :