سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بهشت اجابت در قاب شبکه اصفهان - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر


بهشت اجابت در قاب شبکه اصفهان


برنامه "بهشت اجابت" با موضوع معارف اسلامی، سحرهای ماه رمضان در لحظات ناب راز ونیاز با خداوند مهمان سفره های سحری مؤمنان روزه دار است.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان ، این برنامه در ماه مبارک رمضان با بخش های متنوع، از مکان باغ طوبی مجموعه فرهنگی و مذهبی تخت فولاد اصفهان دومین قبرستان شیعیان جهان و سومین قبرستان مسلمین ، لحظات سحرگاه مهمان خانه های مردم اصفهان شده و فضایی با نشاط همراه با معنویت و بهره گیری از نکات و احکام دینی برای بینندگان عزیز فراهم می نماید و در دهه اول ماه رمضان نیزهمزمان از شبکه شما پخش می شود.
باغ طوبی یک مجموعه فرهنگی و مصفا است که بر اساس باغ های ایرانی طراحی شده و محیط مناسب و جذابی برای شهروندان و مجموعه های فرهنگی سطح شهر به حساب می آید.این مجموعه دارای فضاهای ویژه ای از جمله کتابخانه تخصصی،مجموعه هنرکده ها، سایت تفریحی ورزشی، سالن اجتماعات و ... می باشد. این مجموعه ها می توانند جهت برگزاری برنامه های فرهنگی، مذهبی وآموزشی مورد استفاده عموم قرار گیرد. مجموعه باغ طوبی در خیابان مصلی،کوچه شهید شاطرگلی واقع شده است.
تخت فولاد اصفهان به عنوان وادی السلام ثانی است که بیش از ۱۲۰ واعظ و خطیب ویژه ملی و بین المللی در آن آرمیده‌اند و بیش از ۸۵۰ فقیه و مجتهد که هر کدام در زمان خود سکاندار مباحث دینی و مذهبی بوده‌اند، بیش از ۵۵ نویسنده و روزنامه نگار و ۶۵ سیاست‌مدار و صنعتگر که در زمان خود کارآفرینان موفقی بوده‌اند، در تخت فولاد به خاک سپرده شدند.
دانشمندان زیادی در زمینه‌های پزشکی، ریاضی و نجوم، ۲۰ نفر از حکما و فلاسفه بزرگی همچون «میرفندرسکی»، ۲۳۰ شاعر بزرگ و ۲۰ شخصیت زن مشهور از جمله «بانو مجتهده امین»، «بی بی مریم بختیاری» که در جنگ جهانی دوم بسیاری از خانواده‌ها را تحت پوشش خود قرار داد، در تخت فولاد آرمیده‌اند.
همچنین بیش از دو هزار و ۶۵۰ آثار مکتوب از شخصیت های مدفون در تخت فولاد در کتابخانه تخصصی این مجموعه در دسترس شهروندان و بازدیدکنندگان قرار گرفته است.
در بخش ها مختلف برنامه بهشت اجابت که باهدف معرفی علمای بزرگوار مدفون در سرزمین مقدس تخت فولاد اصفهان تولید شده است صدای قدیمی علما ،شرح حال زندگی و درجه علمی علما مدفون در تخت فولاد به تصویر کشیده می شود.
ضبط آوازهای سحرگاهی ،ضبط تواشیح  وتولید کلیپ های مناجاتی، تولید فرازهایی از دعای ابوحمزه در مقبره علامه مجلسی و آیتم یاران حاج قاسم با محوریت معرفی شهدا مدافع حرم و وصیتنامه شهدا دفاع مقدس از بخشهای دیگر برنامه میباشد.
همچنین تولید و پخش آیتمهای اختصاصی از حرم امام رضا از بخش های ویژه این برنامه میباشد.
بهشت اجابت در 29 برنامه 90 دقیقه ای با حمایت مجموعه فرهنگی مذهبی تخت فولاد به تهیه کنندگی حسین حقیقت ، کارگردان شهرام ابراهیمی ، مجری محمدامین صادقی ، هماهنگی تولید علیرضا امین منش، تدوین هادی اعرابی ، مدیرتولید مهدی توکلی، مدیر نورپردازی علی قاسمی منش، تصویربرداران علیرضا امین منش، علی قاسمی منش، علی ایمانی پور و عبدالله وزوانی هر سحر ساعت 3:15 بامداد به صورت زنده پخش می شود.
 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.