جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

بقعه امامزاده گروه آباد - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

بقعه امامزاده گروه آباد

Loading the player...

امام زاده گروه آباد سلام الله علیه
این امامزاده  در ابتدابا حمایت مالی مردم روستای اوره و پیگیری دکتر شجاعت الحسینی از حالت قدیم به وضعیتی سیاحتی و زیارتی تبدیل شد و بعد آن نیز امنای جدید عهده دار توسعه این امامزادگان شریف شده اند.
بقعه امامزادگان گروه آباد كه در گويش محلي "امامزاده آقاسلطان گروه آباد" ناميده مي شود در بالاترين نقطه روستاي "اوره" سينه كش دره اي كه به ارتفاعات"كركس"منتهی مي شود، بنا شده است. محل اين بقعه در روستاي اوره  مي باشد كه توسط يك جاده آسفالته به شهر نطنز متصل مي شود و به لحاظ قرار گرفتن در منطقه كوهستاني در ايام تابستان از هواي مطبوع و دلپذيري برخوردار است و به همين علت در چنين ايامي زائران بيشتري دارد، اگرچه در ساير فصول هم، همه نوع امكاناتي براي اقامت و پذيرايي زائران در اين محل فراهم است.
بقعه امامزادگان گروه آباد براساس تذكره اي معتبر محل دفن چهل تن از فرزندان ائمه اطهار است كه اسامي آنها در زيارتنامه منسوب به اين بزرگواران اعلام شده است و درباره چگونگي اسارت و شهادت و خاكسپاري آنها در اين محل احاديث و روايات بسياري است كه ذكر آن در اين گزارش نمي گنجد .
نسب :
اطلاق نام گروه آباد به این زیارتگاه به این دلیل است که به روایت از معتمدین، عده و گروهی از امامزادگان در این مکان مدفون می باشند.
مساحت زیر بنای بقعه و حرم بالغ بر 300 متر مربع است.
اطلاق نام گروه آباد به این زیارتگاه به این دلیل است که به روایت از معتمدین، عده و گروهی از امامزادگان در این مکان مدفون می باشند. بنا به روایت از معتمدین در این زیارتگاه 36 نفر از فرزندان ائمه اطهار که نسبشان به هرکدام از ائمه می رسد مدفونند که احتمال قریب به یقین این مکان مأوا و جایگاهی بوده است که به مرور زمان امامزادگان بزرگوار در طول تاریخ به این مکان مهاجرت نموده و بعد از وفاتشان در کنار دیگر امامزادگان مدفون در این مکان به خاک سپرده شده اند. ساختمان فوق تا سال 1342 بنایی با مصالح خشت و سنگ بوده که به همت خیرین تخریب و بنایی جدید جایگزین آن شد. در داخل حرم ضریحی فلزی از جنس آهن در ابعاد 3×3 روی سنگ مزار امامزادگان شریف قرارگرفته است. بقعه فاقد تزیینات گچ بری و آینه کاری و کاشیکاری می باشد. در صحن زیارتگاه برای رفاه حال زایرین 10 باب زایر سرا ساخته است. این مکان به عنوان مکانی سیاحتی و زیارتی محسوب شده که مورد استقبال زایرین دور و نزدیک شهرستان و استان می باشد.
اصفهان- نطنز-اوره-روستای اوره واقع در فاصله 5 کیلومتری نطنز

اين مكان مقدس  بروایتی مدفن بيش از هفتاد تن از سادات هاشمي مي باشد كه باتوجه به دارا بودن آب و هواي كوهستاني (معتدل و سرد) و همچنين جاذبه هاي طبيعي ،تفريحي و گردشگري در بيشتر فصول سال پذيراي هزاران زائر بوده كه در حال حاضر نيز با تلاش و كوشش فراوان هيأت امناء محترم و تحت نظارت قانوني اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان نطنز مطابق با طرح اوليه مرمت و نوسازي ميگردد.