جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

بقعه امامزاده میراحمد سادات - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

بقعه امامزاده میراحمد سادات

Loading the player...

امامزاده مير احمد سادات(ع) از نوادگان امام هفتم حضرت موسي بن جعفر(ع)

موقعيت مكاني: در 5 كيلومتري مركز شهرستان نطنز واقع در روستاي جاريان        مساحت كل عرصه: 4000  مترمربع مساحت زيربنا: 100 مترمربع

اين مكان مقدس باتوجه به دارا بودن آب و هواي كوهستاني (معتدل و سرد) و همچنين جاذبه هاي طبيعي ،تفريحي و گردشگري در بيشتر فصول سال پذيراي هزاران زائر بوده كه در حال حاضر نيز با تلاش و كوشش فراوان هيأت امناء محترم و تحت نظارت قانوني اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان نطنز مطابق با طرح اوليه مرمت و نوسازي ميگردد.
در کناراین امامزاده که قبوری از اموات روستاهای جاریان و کندز و جزن نیزقرار دارد اما متاسفانه هنوز کار بازسازی آن بکندی بپیش می رود. که در اینجا از ارادتمندان اهل بیت و منسوبین آنان خواهشمندیم به کمک خیرینی که همینک در این امامزاده به امر بازسازی مشغولند بشتابند.
نسب : اين امامزاده بزرگوار به روايت اهالي و معتمدين محل نسبشان به حضرت موسي بن جعفر عليه السلام مي رسد. مساحت : مساحت صحن امامزاده و رواقهايش بالغ بر 600 متر مربع بوده و مساحت بقعه و حرم زيارتگاه امامزاده مير احمد سادات عليه السلام 150 متر مربع مي باشد.
توضيحات : اين بنا تا سال 1378 ساختماني با مصالح خشت و گل داشته كه با همت اهالي و خيرين تخريب و بناي جديد جايگزين بناي قديم آن شده است. اين مكان به اين علت پسوند سادات دارد كه به نقلي سادات بسياري در اين مكان مدفون مي باشند. ساداتي كه در اين مكان مدفون مي باشند. ساداتي كه در ركاب امامزاده مير محمدعليه السلام به شهادت رسيده اند. در داخل حرم و بقعه ضريحي با حفاظي چوبين و مشبك در ابعاد 3×3 روي سنگ مزار امامزاده شريف قرار دارد و تزيينات از قبيل آينه كاري و كاشيكاري و يا گچ بري در حرم به چشم نمي خورد. آدرس : اصفهان- نطنز-جاريان-در روستاي جاريان در 4 كيلومتري نطنز