جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

بقعه امامزاده سید محمد - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

بقعه امامزاده سید محمد

Loading the player...

امامزاده سيد محمد(ع) از نوادگان امام هفتم حضرت موسي بن جعفر(ع)
نسب : نسب اين امامزاده شريف به اعتقاد و روايت بزرگان محل به حضرت امام جواد عليه السلام مي رسد. مساحت : مساحت محوطه و صحن زيارتگاه 1500 متر مربع بوده و مساحت زير بناي بقعه 200 متر مربع مي باشد. توضيحات : اين بنا تا سال 1378 بنايي با مصالح خشت و گل بوده كه با همت هييت امناء، خيرين و اداره اوقاف شهرستان نطنز بناي قديمي آن تخريب و بناي جديد جايگزين بناي قديم آن شده است. در داخل حرم امامزاده ضريحي فلزي در ابعاد 3×2 روي سنگ مزار امامزاده شريف قرار گرفته و سقف بالاي گنبد به صورت زيبايي گچ بري و آينه كاري شده است. كه نظر هر زايري را به خود جلب مي كند. بقعه فوق با توجه به تازه ساز بودن ساختمان آن در حال حاضر فاقد هر گونه تزيينات هنري از قبيل آينه كاري، كاشيكاري و يا گچ بري مي باشد. گنبد دوپوش امامزاده كاشيكاري شده و از كف 12 متر ارتفاع دارد.
موقعيت مكاني: در مركز شهرستان نطنز واقع در محله وشوشاد
مساحت كل عرصه: 500  مترمربع
مساحت زيربنا: 200 مترمربع
اين مكان مقدس باتوجه به دارا بودن آب و هواي كوهستاني (معتدل و سرد) و همچنين جاذبه هاي طبيعي ،تفريحي و گردشگري در بيشتر فصول سال پذيراي هزاران زائر بوده كه در حال حاضر نيز با تلاش و كوشش فراوان هيأت امناء محترم و تحت نظارت قانوني اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان نطنز مطابق با طرح اوليه مرمت و نوسازي ميگردد.
آشنایی با وشوشاد

وشوشاد نام یکی از محله های قدیمی و بسیار زیبای نطنز است .
این محله سابقاً ار قریه های نطنز بوده ولی اکنون جزء خود شهر می باشد و دارای بافتی قدیمی و آب و هوایی بسیار دلپذیر است .
از بناهای این محل می توان به حمام ، مسجد، امام زاده سید محمد، و  آرامگاه درویش ابراهیم و غیره اشاره کرد .
کوی وشوشاد نیزجزو محدوده ی مرکز شهر است و از شمال به افوشته در رهن و از جنوب و مغرب به سرابان و دامنه ی کوه گنبد باز و از مشرق به مزید آباد و سرشک محدود می شود.
سید محمد وشوشاد