جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

بقعه امامزاده سید احمد - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

بقعه امامزاده سید احمد

امامزاده سید احمد(ع)
امامزاده جلیل‌القدر سید احمد سید محمد بن امام علی النقی ( ع) معروف به شاهزاده احمد یكی از مكان‌های زیارتی خوانسار است كه در جنوب شهر و كنار رودخانه اصلی در خیابان آیت الله خوانساری واقع شده است. یکی دیگر از زیارتگاه‌های شهر خوانسار امامزاده احمد (ع) می‌باشد. این امامزاده شریف نسبشان به روایت اهالی به حضرت امام هادی (ع) می‌رسد. این زیارتگاه دارای گنبد دو پوش است که روی بقعه قرار گرفته و در دو طرف گنبد دو مناره گلدسته ساخته شده که بر زیبایی و جلال معنوی امامزاده افزوده است. در داخل حرم زیارتگاه ضریحی فلزی در ابعاد 3×2 روی سنگ مزار قرار گرفته است که در سال 1363 ساخته شده است و اضلاع دیوارهای جوار ضریح تا سقف آینه کاری هنرمندانه‌ای است که تا سقف ادامه یافته و چشم هر زائری را به خود خیره می‌کند. در مراسمی این نذورات ضریح با حضور مسؤلین جمع آوری و سپس ضریح مطهر غبار روبی می‌گردد. این زیارتگاه با توجه به قرار گرفتن زیارتگاه در شهر خوانسار، مورد توجه اهالی شهر بوده و همگی سجده بر آستان پاک آن امامزاده بزرگوار می‌سایند
این امامزاده شریف سید احمد بن سید محمد بن علی النقی مشهور به شاهزاده احمد هستند که نسبتشان به روایت اهالی به حضرت امام هادی (ع) می رسد. این زیارتگاه دارای گنبد دوپوش است که روی بقعه قرار گرفته و در دو طرف گنبد ، دو مناره گلدسته ساخته شده که بر زیبایی و جلال معنوی امامزاده افزوده است . در داخل حرم زیارتگاه ضریحی فلزی در ابعاد 3*2 روی سنگ مزار قرار گرفته است که در سال 1363 ساخته شده است . اضلاع دیوارهای جوار ضریح آینه کاری هنرمندانه ای دارد که تا سقف ادامه یافته و چشم هر زائری را به خود خیره می کند .
این زیارتگاه در جنوب شهر خوانسار و کنار رودخانه اصلی در خیابان آیت الله خوانساری واقع شده است . این بقعه مورد توجه اهالی شهر بوده و دوستداران این آستان پاک ، روح و جان خود را با الطاف آن امامزاده بزرگوار صیقل می دهند .