جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

برنامه محوری رویکرد و مسیر حرکت شبکه اصفهان است - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر


برنامه محوری رویکرد و مسیر حرکت شبکه اصفهان است


نشست خبری مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان به مناسبت ایام الله دهه فجر و انتخابات

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان، عبدالحسینی مدیرکل این مرکز در نشست خبری به مناسبت ایام الله دهه فجر و انتخابات گفت: راه اندازی شوراهای اندیشه ورز و پژوهش محور نمودن برنامه های صداوسیما و استفاده از ظرفیت هنرمندان و نخبگان علمی در حوزه های برنامه سازی باعث افزایش ضریب نفوذ رادیو وتلویزیون استان اصفهان شده است.
مدیرکل مرکز اصفهان نگاه درون زا به توانمندی ها و ظرفیت های هنرمندان و افراد کاربلد د استان برای تهیه و تولید برنامه های تلویزیونی و رادیویی را لازم و ضروری دانست و افزود:ارتقاء کیفی تولیدات و بخش های مختلف خبری، تولید گزارش ها و بسته های خبری فاخر و تغییر زمان ساعات بخش های خبر مرکزاصفهان باعث افزایش مخاطبان و کسب رتبه دوم خبر در بین مراکز شبکه های استانی گردیده است.
وی با اشاره به اینکه حوزه سیمای مرکز اصفهان در ارزیابی شش ماه اول سال 98 رتبه دوم در بین مراکز استانها را کسب نموده است گفت:با توجه به نتایج نظرسنجی انجام شده این مرکز، حوزه تلویزیون با 77 درصد مخاطب و رادیو با داشتن 34 درصد مخاطب، رشد فزاینده ای در جذب مخاطب داشته است.
عبدالحسینی با بیان اینکه در طول یکسال و نیم گذشته با همت و تلاش معاونان و مدیران، برنامه های شبکه اصفهان را به لحاظ کمی و کیفی ارتقاء دادیم و 15 برنامه با رویکرد خانواده، نوجوان و کودک همچون «هشت بهشت»، «چهارباغ» و... را که از قبل متوقف شده بود مجدد روی آنتن بردیم، افزود: در همه برنامه های شاخص تولیدی و زنده مخاطب پسند از مجریان اصفهانی استفاده می کنیم.
مدیرکل مرکز اصفهان با اشاره به اینکه تغییرات محسوس و قابل توجه ای در ساختار و زیرساختارهای شبکه استانی از جمله گرافیک جدید شبکه اصفهان ایجاد شده است گفت: بیش از 80 درصد برنامه های پیش بینی شده در شبکه اصفهان همچون ساخت مستندها و برنامه های فاخر عملیاتی و اجراء شده است و این امر در نظر سنجی های انجام شده نشانگر افزایش مخاطبان این شبکه بوده است.
وی در ادامه به کسب رتبه های برتر معاونت های سیما، خبر، فنی و صدای مرکز اصفهان در جشنواره های مختلف در طول سال گذشته و چند ماه اخیر امسال اشاره کرد و افزود: در شش ماه اول امسال مرکز اصفهان در ارزیابی مراکز استانها توانست در بین تمام استانها رتبه دوم را کسب نماید.
مدیرکل مرکز اصفهان در ادامه تصریح کرد: در یک سال گذشته 3 تله فیلم در شبکه اصفهان تولید شده است و به منظور انعکاس توانمندی ها و نقش پررنگ زنان در ارتقاء فعالیت های اجتماعی و اقتصادی، ساخت 10مستند ویژه کارآفرینان زن به کارگردانی 10 بانوی مستندساز در استان اصفهان شروع و تولید این مجموعه مستندها تا پایان فروردین 1399 به پایان می رسد و از سال آینده نیز از شبکه استانی و سراسری پخش خواهد شد.
عبدالحسینی در ادامه با اشاره به پروژه های گسترده انجام شده در  معاونت فنی مرکز اصفهان از پوشش کامل اف ام و  شبکه های دیجیتال در سطح استان اصفهان خبر داد و گفت: به سرعت در حال تکمیل پروژه های زیرساختی هستیم و امسال هم بیست میلیارد تومان برای طرح های زیرساختی هزینه کرده ایم.
همچنین مجموعه معاونت های مختلف این مرکز گزارشی از عملکرد خود به مناسبت دهه فجر و تولید برنامه ها و پخش آن از 12 تا 22 بهمن ماه ارائه دادند.
بر این اساس جنگ ویژه دهه فجر برنامه شبانه "چهارباغ" در قالب 10 برنامه 80 دقیقه ای، هرشب ساعت 21:15، ویژه برنامه "هشتک باهم" 6 قسمت 15 دقیقه ای، برنامه "اصفهان امروز" هر روز یک باکس ویژه دهه فجر، موشن گرافیک بلوغ نور در قالب 10 قسمت پنج دقیقه ای، ویژه برنامه "پرانتز" همراه با مخاطبان جوان 2 برنامه 50 دقیقه ای، مینی سریال جدید تولیدی شبکه اصفهان با عنوان "محرمانه در باران"5 قسمت 35 دقیقهای، فیلمهای سینمایی مرتبط و سریال انقلاب زیبا، پخش مستندهای مرتبط، دو قسمت برنامه پزشکی"سیب" با موضوع توانمندی های حوزه بهداشت و درمان پس از انقلاب، پوشش موضوعی متناسب دهه فجر در برنامه های همنشین، ستاره چینی، سفرنامه(سفر به شهرستان ها)، همین حوالی(روستا) و پوشش نمایشگاههای ویژه دهه فجر در برنامه بوستان فرهنگ(مجله فرهنگی) از جمله برنامه های شبکه اصفهان در ایام الله دهه فجر می باشد.
همچنین با توجه به نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی برنامه های «موشن گرافیک» و «# باهم» و «گفتگوی هفته» و «ایران جان» و «پرانتز» و موزیک و تصویر و کلیپ انتخاباتی تا ایام انتخابات مرتب پخش می شود.
در رادیو اصفهان نیز علاوه بر برنامه های روتین با محوریت موضوع دهه فجر و انقلاب اسلامی ویژه برنامه های مختلفی مانند ویژه برنامه عصرگاهی "صدای انقلاب" جمعه ۱۱ بهمن تا پایان دهه فجر هر برنامه ۸۰ دقیقه، برگزاری یک مسابقه رادیویی هر روز در دهه فجر، ویژه برنامه "آوای فجر انقلاب" هر روز با پخش سرودهای انقلابی هر برنامه ۳۰ دقیقه و پخش میان برنامه‌ها و آیتم های فجر و دستاوردهای انقلاب در برنامه‌های مختلف از دیگر اقدامات رادیو اصفهان در ایام دهه فجر می باشد.
معاونت خبر مرکز اصفهان نیز برای انعکاس دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران، تهیه گزارشهای خبری ، تولیدی و مستندهای خبری در مرکز استان و 22 شهرستان را در دستور کار خود قرار داده است.
تهیه و تولید 20 گزارش تولیدی و مستند خبری با رویکرد دستاوردهای شاخص استان، تهیه 10 گزارش براساس تقویم دهه مبارک فجر و متناسب با روز های نامگذاری شده و پخش در همان روز، انعکاس فعالیتها و برنامه های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و کمیته های ستاد دهه مبارک فجر برای هرچه بهتر برگزاری سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و برنامه ریزی برای پوشش رویدادهای خبری بویژه افتتاح طرحهای مهم در استان از جمله برنامه های پیش بینی شده خبرگزاری مرکز اصفهان در ایام دهه مبارک فجر برشمرد.
تولید فوتو کلیپ، ویدئو کلیپ، اینفو گرافی و موشن گرافی و همچنین انعکاس تولیدات مردمی متناسب با دهه فجر انقلاب اسلامی و پوشش راهپیمایی 22 بهمن نیز از اقدامات معاونت فضای مجازی مرکز اصفهان در دهه مبارک فجر می باشد.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.