جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

باغ پرندگان تهران - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

باغ پرندگان تهران

Loading the player...

باغ پرندگان در شمال شرق تهران، در دل جنگل لويزان بهشتي با مساحت 23 هکتار براي پرندگان ساخته شده است که ديدني است. قدم زدن در باغ پرندگان تهران در حالي که کبک ها و جوجه غازها با تو همگام شوند بسيار هيجان انگيز و آرامش بخش مي نمايد. باغ پرندگان تهران در 2 فاز طراحي شده است. فاز اول که در سال 1392 به بهره برداري رسيده است به نام "دشتچر" نام گذاري شده است و شامل پرنده هايي است که در قفس نگهداري ميشوند و يا توان پرواز ندارند. فاز دوم که مساحتي کمتر از فاز اول دارد در محدوده شمالي در حال احداث است و "آبچر" نام دارد. اين فاز شامل پرندگاني است که قابليت پرواز دارند و احتمالا توسط تور از خروج پرندگان از آن جلوگيري خواهد شد. فضاي بکر طبيعت باغ پرندگان تهران، که در ساختنش از طبيعي ترين ابزار نظير سنگ و چوب و ني و پوشال استفاده شده نماي زيبا و خاطره انگيزي را به وجود آورده که رهگذران ترجيح مي دهند هرازگاهي روي نيمکت هاي چوبي باغ بياسايند و از تماشاي يکي از مکانهاي ديدني تهران لذت ببرند. از شاخصه هاي باغ پرندگان تهران طراحي زيبا و منحصربه فرد محوطه باغ است. محوطه باغ پرندگان تهران را مسيرهاي سنگفرش شده که توسط درختان و گل هاي زيبايي محصور شده است در بر گرفته است. مسيرهاي پيچ در پيچ به همراه مناظري پوشيده شده از گل و سبزه، آلاچيق هاي زيبا، آبشارها و برکه هاي کوچک و بزرگي که در باغ روان است، پل هاي چوبي زيبا همه از ويژگي هايي است که باغ پرندگان تهران را به يکي از جاهاي ديدني تهران بدل کرده است. با ورود به محوطه باغ اولين چيزي که جلب توجه ميکند طوطي هاي سخنگو هستند که به شما خوشامد ميگويند. پرندگاني نظير کبوتر،طوطي،کلاغ،خروس،فنج و . . . در اين محوطه قرار گرفته اند. در شمالي ترين قسمت باغ پرندگان تهران گونه هايي از عقاب ها که بر روي درختان تنومند اما بي شاخه نشسته اند خودنمايي مي کنند. برخي گونه هاي لاشخور هم در اين قفس که بزرگترين قفس باغ است به چشم ميخورند. در قسمت مياني باغ پرندگان تهران پرندگاني نظير قرقاول،طاووس،پليکان،فلامينگو و . . . . قرار گرفته اند. اين محدوده توسط آبشارها و برکه هاي بزرگي که از بالادست باغ آبگيري مي شوند احاطه شده است و منظره بسيار زيبايي را ايجاد کرده است. در محدوده جنوبي باغ هم پرندگان نام آشنايي هم چون اردک،قوي سياه و سپيد،غاز و . . . . به چشم ميخورند. يکي از زيباترين صحنه هايي که ممکنه اينجا ببينيد شنا کردن قو هاي زيبا در کنار يکديگر است.

Lavizan Birds Garden, spread over 20 hectares of forests in northeast Tehran, is home to 3,500 bird species.

The place seeks to reconcile Tehrani citizens with nature, the Persian daily Iran wrote.
Tehran Municipality inaugurated the garden in April 2013.
Abdolreza Baqeri, an environmentalist, said birds from private collections will be accepted to make children familiar with bird species, though illegal hunting is not authorized.
He said the current situation of Lavizan Birds Garden is positive.
Esmaeil Kahrom, a senior advisor of Department of the Environment (DOE), said Lavizan Birds Garden has been authorized by DOE and State Veterinary Organization to keep the bird species.
There are various bird species in this garden such as birds of prey, Mandarin duck, white peacock and black swan," he said, stressing that no bird has been imported.