حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۷

بازدید معاون امور استانهای رسانه ملی از بخشهای مختلف صدا و سیمای مرکز اصفهان - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر

مراسم امضا تفاهم نامه طرح های ملی با همکاری و مشارکت استانداری و صدا و سیمای مرکز اصفهان در سالن اجتماعات جدید این مرکز برگزار شد


برگزاری مراسم امضا تفاهم نامه طرح های ملی با همکاری و مشارکت استانداری و صدا و سیمای مرکز اصفهان

مراسم امضا تفاهم نامه طرح های ملی با همکاری و مشارکت استانداری و صدا و سیمای مرکز اصفهان در سالن اجتماعات جدید این مرکز برگزار شد

مراسم امضا تفاهم نامه طرح های ملی در خصوص  ساخت سریال ۲۶ قسمتی زندگی نامه شهید بهشتی ، سریال ۲۶ قسمتی زندگی نامه آقا نورالله نجفی با محوراقتصاد مقاومتی و مستند۴۰ قسمتی چهل ستون با معرفی چهل چهره فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی استان با همکاری و مشارکت استانداری و صدا و سیمای مرکز اصفهان در سالن اجتماعات جدید این مرکز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان معاون امور استان های صدا و سیما در حاشیه بازدید از بخشهای مختلف صدا و سیمای مرکز اصفهان شامل ساختمان جدید خبرگزاری ، استودیوهای سیما و صدا ، ساختمان اداری و تجهیزات فنی  ، شرکت تعاونی و ساختمان پخش این مرکز از رشد کمی و کیفی مرکز اصفهان در بین مراکز خبر داد و گفت : در زمان مدیریت آقای دکتر احمدی افزادی در اصفهان تحولات زیادی در بخشهای مختلف صدا و سیما به ویژه در بخش فنی ایجاد شده است.
وی با اشاره به دیدار با یکی از خانواده های شهدای مدافع حرم در این سفر گفت : قرار است امسال در هفته دفاع مقدس از ۱۳۰ مستند با موضوع شهدای مدافع حرم رونمایی شود.
دیدار با آیت الله مظاهری از مراجع تقلید و رییس حوزه علمیه اصفهان از دیگر برنامه های سفر دکتر دارابی بود.
همچنین معاون اموراستانهای رسانه ملی در مراسم امضا تفاهم نامه طرح های ملی صداوسیمای مرکزاصفهان با مشارکت استانداری در ساخت و تولید دو سریال و یک مستند چهل قسمتی با اشاره به اینکه تولید این آثار فرصتی مناسب برای معرفی چهره های تاثیرگذار تاریخ کشور است افزود:صداوسیمای مرکزاصفهان از مراکز برجسته و فاخر کشور با مدیری جهان دیده و فاضل است که حتما از عهده تولید اثار فاخر برمی آید.
علی دارابی افزود: تمرکز اصلی ما استفاده از نیروهای بومی است .
وی با اشاره به اینکه صداوسیما۱۵۰شبکه رادیو تلویزیونی دارد گفت این ظرفیت به ۳۵زبان زنده دنیا برنامه دارند که ۷۰شبکه مربوط به استانها است.
وی امسال را از نظر چهلمین سال انقلاب اسلامی خاص برشمرد وتصریح کرد معرفی مفاخر کشور از اولویت های رسانه ای است که باید به درستی به نسل جوان معرفی شوند.
معاون اموراستانهای رسانه ملی افزود:حق نسل جوان است که مفاخر خود را به خوبی بشناسد واین معرفی باید منطبق با شرایط روزباشد.
دکتر دارابی با بیان اینکه شهید بهشتی در اوایل انقلاب نقش برجسته ای درتثبیت نظام داشت گفت نسل جوان باید به خوبی این مطلب را درک کند.
وی ادامه دادامروز اندیشه تقریب مذاهب به شدت نیاز است و شهید بهشتی در دوران اقامتش درآلمان به خوبی این اندیشه را جاری کرده بود.
دارابی افزود استان اصفهان به معنای واقعی پایتخت معنوی است که ازمیان چهرهای زیاد چهل چهره درمستند۴۰ستون معرفی میشود که این یک میراث ماندگاراست.
معاون اموراستانهای رسانه ملی گفت درحوزه کارنمایش باید آنقدر دقیق کارکنیم که مخاطب جذب اثرما بشود.
دکتر علی داربی تصریح کرد:دربحث چهلمین سال انقلاب اسلامی رهبرانقلاب اسلامی استفاده از زبان هنر را برای معرفی انقلاب مفید دانستند
وی ویژه برنامه های نوروزی شبکه اصفهان را در بین مراکزبرتر دانست و گفت امید است شبکه اصفهان در مسیر روبه رشد خود موفق باشد.
دارابی حمایت از دولت را وظیفه رسانه ملی دانست و ادامه داد در استانها هم شبکه های استانی از نمایندگان دولت حمایت میکنند و باهدف برطرف شدن عیوب چون رسانه زبان مردم است  کارهای مشفقانه داشته باشیم.وبدانیم سیاه نمایی و تخریب هرگز جایگاهی دررسانه ملی ندارد.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز اصفهان در مراسم امضا تفاهم نامه طرح های ملی صدا و سیمای مرکز اصفهان با مشارکت استانداری اصفهان در خصوص ساخت سه اثر فاخر ملی با اشاره به اینکه اصفهان شهر اندیشه و هنر و مجاهدت است گفت: با عزم معاونت امور استانها و استانداری اصفهان کار ساخت سریال شهید بهشتی و سریال زندگی نامه آقا نورالله نجفی با محور اقتصاد مقاومتی و مستند چهل ستون با معرفی چهره های فرهنگی هنری اجتماعی استان اصفهان آغاز خواهد شد.
دکتر مسعود احمدی افزادی تصریح کرد: سریال شهید بهشتی در۲۶ قسمت ، آقا نورالله در ۲۶ قسمت و مستند چهل ستون در چهل قسمت تولید می شود.
سریال روایت ناتمام در۲۶ قسمت در خصوص زندگی نامه آقا نورالله نجفی با محور اقتصاد مقاومتی
سریال زندگی شهید بهشتی در ۲۶ قسمت و مستند چهل ستون در ۴۰ قسمت با محور چهره های استان اصفهان تولید می شود.
در حاشیه مراسم امضا تفاهم نامه از دو مستند شهدای مدافع حرم با موضوع زندگی شهید حججی و شهید خزای رونمایی شد.
 استاندار اصفهان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه شبکه استانی اصفهان تلاش خوبی در امر توسعه فرهنگی استان دارد افزود: تفاهم نامه امروز اقدام مبارک و مفیدی برای توسعه امرفرهنگی است.
محسن مهرعلیزاده گفت: همه در توسعه فرهنگی وظیفه دارند و باید نقش خود را درست انجام دهیم.
وی تصریح کرد: تکیه به گذشته عامل رشد جوامع است که این نشان از اهمیت هویت فرهنگی دارد.
استاندار با بیان اینکه درکشور چهره های شاخص فرهنگی کم نداریم گفت: هنر مدیریت هر مقطع از تاریخ کشور باید این باشد که درگذشته ایست نداشته باشد بلکه از گذشته برای حرکت رو به رشد و آینده سرمایه داشته باشد.
وی افزود: هنر ما باید این باشد که از داشته های خود طوری استفاده کنیم که مردم گرایش صد درصدی به سمت رسانه ملی پیدا کنند.
استاندار کالای فرهنگی را هم مهم برشمرد و افزود: رسانه ملی به خوبی می تواند کالای فرهنگی ایرانی را ترویج کند و نگرانی های نفوذ فرهنگ غیرخودی را کاهش دهد.
وی با بیان اینکه رسانه های خارجی نکات کف خیابان را نشان می دهند که این نکته برای عموم جذاب است تصریح کرد: رسانه ملی نه آنقدر باید نسبت به مسائل جاری و کف خیابان بی اهمیت باشد و نه آنکه فقط در این مسائل بیافتد.
مهرعلیزاده افزود: در کار رسانه ای باید منطبق با خواست عمومی جامعه حرکت کرد .
وی با اشاره به ویژگی های شخصیتی دکتر شهید بهشتی گفت: چگونگی پرداخت به این شخصیت، مهم است که بتواند ۸۰ درصد جامعه جوان امروز را جذب کند.
استاندار تصریح کرد: هسته اصلی تفکر آقا نورالله در هر زمانی کاربردی و اجرایی است که به خوبی می شود آن تفکر را با زبان هنر انتقال داد.
مهرعلیزاد با بیان اینکه در استان کار زیادی برای توسعه داریم تصریح کرد: اعتلا طلبی از سرمایه های رو به جلوی استان است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.