جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

بازار کاشان - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

بازار کاشان

بازار کاشان مربوط به دوره زند است و در کاشان، راسته بازار بزرگ شهر واقع شده و این اثر در تاریخ ۸ شهریور ۱۲۵۵ با شمارهٔ ثبت ۱۲۸۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. شاید تا به حال به خانه های قدیمی کاشان با معماری های جالبشان سر زده باشید اما جایی که خیلی از مسافران معمولا به تماشای آن نمی روند، بازار سنتی این شهر است که از اواسط خیابان بابا افضل شروع می شود و تا حدود دروازه دولت ادامه دارد.
به جز راسته اصلی که در آن مسگرها، زرگرها، کفاش‌ها و بزازها مستقر هستند، بازارچه‌های میانچال، ملک، ضرابخانه و رنگرزها، مساجد، بقاع، کاروانسراها، تیمچه‌ها، حمام‌ها و آب انبارهای متعددی را خواهید دید که هر یک از آنها در دوره‌ای خاص ساخته شده‌اند.
در این بازار، «میانچال» کانون اصلی بازار است که بر خلاف الگوهای دیگر، شکل خطی ندارد. این مجموعه شامل عناصر مختلفی چون تیمچه، سرا، آب انبار و مسجد مدرسه است.

Kashan Bazaar is an old bazaar in the center of the city of Kashan, Iran. It is thought to have been built in the Seljuk era with renovations during the Safavid period
The bazaar has a famous architecture, especially at its Timcheh Amin al-Dowleh section, where a grand light well was built in the 19th century. The bazaar is still in use and is a few miles in total length. In the bazaar's complex beside the main bazaars, there are several mosques, tombs, caravanserais, arcades, baths and water reservoirs that each were constructed in a different period

{rsmediagallery tags="bazarekashan" limit="21" }