جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

آیت روضات - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

آیت روضات

Loading the player...

این برنامه به مناسبت چهلمین روز در گذشت علامه روضاتی و  یاد آن استاد بزرگوار ، عالم محقق ، رجالی معاصر کتاب شناس و  تراجم نگار و  بزرگ و نامور تهیه شده است ، برنامه  بصورت مستند گزارشی به مدت 31 دقیقه تهیه و پخش شد
زندگی علمی و خانوادگی استاد ، اجداد و نیاکان او آثار علمی و تحقیقی این بزرگوار ، اساتید ، شاگردان و اجازات ، موضوعاتی است که برنامه به آن توجه و  تاکید  بسیار داشته است.
علامه روضاتی که از دودمان اصیل و بیت شریف صاحب روضات بود در روز سیزدهم ماه رجب 1348قمری در محله چهارسوق اصفهان دیده به جهان گشود . پدران و نیاکان او نسل اندر نسل از فقها و محدثان نامدار و صاحب اموال معنوی و فضایل اخلاقی بوده اند .
پدر گرامی ایشان حاج سید محمد هاشم واز نوادگان صاحب روضات و مادرش بانو بجهت الشریعه یگانه دختر میرزا سید حسن چهار سوقی است .آیت الله سید محمد علی روضاتی تحصیلات جدید را تا سطح دیپلم در مدارس فرهنگ و سعدی اصفهان سپری نمودند و پس از آشنای با شیخ آقا بزرگ تهرانی ومعلم حبیب آبادی وارد حوزه علمیه صدراصفهان شدند و در حوزه علمیه قم از محضر اساتید بزرگواری کسب فیض نمودند
این عالم عالیقدر در روز 20 مردارماه 1391 شمسی به ملکوت اعلا پیوست . و در تکیه نیاکانش (صاحب روضات ) واقع در تخت پولاد اصفهان به خاک سپرده شد.
عوامل برنامه
تهیه کننده، کارگردان و تدوین :سید عبدالحسین احمدی
نویسنده وگوینده متن : بهمن داوری
تصویر بردار :سید حمید رضا ملکوتی
صدا بردار : بهمن قبادی
هماهنگی : علی اکبر اصلانی
کارشناسان : حجج اسلام اقایان  هادی نجفی ، هادی زاده ، سجادی  ودکتر قایم فرد ، دکتر منتظر حجت ، دکتر کرباسی ، دکتر ریاحی