رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

اهدای خون در ماه مبارک رمضان - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر

.


روزه داران اصفهانی در ماه مبارک رمضان تا کنون حدود شش هزار واحد خون اهدا کردند.

.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛مدیرکل انتقال خون استان اصفهان با اشاره به کاهش خونگیری در ماه مبارک رمضان گفت:در زمینه تولید فرآورده‌های پلاکتی خون در این ماه به حضور مستمر اهداکنندگان خون نیاز است.  
مجید زینلی افزود:مرکز اهدای خون خواجو از 30و7 دقیقه صبح تا 30و19  دقیقه و شب ها از 21 تا 24 آماده خونگیری از اهدا کنندگان خون است.
وی افزود:مرکز اهدای خون شریعتی هم در ماه مبارک رمضان  8 صبح تا 13 و مرکز  عاشق اصفهانی از 8 صبح تا 13 آماده خونگیری است.
زینلی ساعات خونگیری از اهدا کنندگان خون در ماه رمضان در شهرستان های نجف آباد، کاشان، خوانسار و شهرضا را از 30و7 دقیقه صبح تا 14 اعلام کرد وگفت: اهداکنندگان خون در گلپایگان و خمینی شهر هم از 8 تا 13 و در نایین روزهای زوج از هشت صبح تا 12 می توانند به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.
مدیرکل انتقال خون استان اصفهان از اهداکنندگان خواست  اهدای خون را به دلیل ازدحام جمعیت به شب های قدرموکول نکنند.
وی  ارائه کارت ملی از سوی اهدا کنندگان خون را الزامی دانست و افزود:مردم اصفهان در ماه مبارک رمضان پارسال 11 هزار واحد خون اهدا کردند.
زینلی با بیان اینکه در سال گذشته حدود 170 هزار نفر برای اهدای خون به مراکز خونگیری انتقال خون استان اصفهان مراجعه کردند که از این تعداد 129 هزار نفر موفق به اهدای خون شدند گفت : 97 درصد از جمعیت اهدای خون استان اصفهان را آقایان و سه درصد از این آمار را بانوان تشکیل می دهند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.