جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

انجمن دیابت - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

انجمن دیابت

Loading the player...

دانلود

انجمن حمایت از بیماران دیابتی کل کشور با همکاری اساتید دانشگاهها و مراکز علمی تحت نظارت وزارت کشور و سازمان بهزیستی با خدمات رسانی به حدود 10% جمعیت جامعه که دیابتی یا در معرض ابتلا به دیابت می­باشند و در حال حاضر سه میلیون و اندی از بیما ران تحت پوشش ا نجمن هستند و هر روز به تعداد بیماران دیا بتی اضافه می گردد که با ارائه خدماتی به شرح ذیل در کل کشور فعالیت می نماید.لازم به ذکر است که این انجمن طبق مصوبه کمیسیون  بهداشت  مجلس شورای اسلامی تنها انجمن تخصصی و حمایتی از بیماران دیابتی در کل کشورمی باشد .

در انجمن دیابت سعی می شود آموزشهای لازم برای دیابت و انواع آن ارائه شود تا هیچ کس به علت نا آگاهی و نا امیدی دچار عوارض تلخ دیابت نشود
این انجمن با ارائه کاملترین خدمات آموزشی به جامعه مرتبط با دیابت برای کمک به افراد برای پیشگیری از دیابت
می پردازد.

اهداف:
آموزش و اطلاع رسانی به عموم جهت پیشگیری از دیابت، آموزش، پشتیبانی روحی و ایجاد انگیزه در افراد مبتلا به دیابت جهت کنترل صحیح بیماری، تفهیم اهمیت آموزش مدیریت شخصی دیابت به جامعه پزشکی و تربیت مدرس دیابت، تدوین استانداردهای آموزش به بیماران دیابتی، همکاری با مراکز پژوهشی در انجام پروژه های تحقیقاتی
با ارائه برنامه آموزشی به ارتقای سطح آگاهی افراد در مورد دیابت کمک می رساند. تمامی افراد دیابتی در هر سن و سطح سواد می توانند با شرکت در دوره ها و در کنار پزشک معالج خود نحوه کنترل دیابت را آموزش ببینند. آموزش ها و راهنمایی های انجمن به عنوان مکمل پزشک معالج هر فرد، اطلاعات پایه و عملی را در رابطه با کنترل صحیح و دقیق دیابت در اختیار این افراد قرار می دهد.

 خدمات انجمن :           

1- بیمار یابی و تشکیل پرونده.

2- ویزیت رایگان برای کلیه بیماران مبتلا به دیابت.

3- ایجاد تسهیلات لازم جهت ویزیت پزشک متخصص و فوق تخصص برای بیماران نیازمند.

4- ایجاد تسهیلات لازم جهت بستری شدن بیماران دیابتی نیازمند.

5- پرداخت هزینه دارو جهت بیماران دیابتی نیازمند و دستگاه تست قند خون رایگان برای بیماران بی بضاعت .

6- ایجاد کارگروه تخصصی علوم و فناوری با حضور علما ،دانشمندان و اساتید فرهیخته ی دانشگاه  جهت رمز گشایی از گره های کور از بخش بهداشت و درمان و مقابله ی علمی و کارشناسی با معضلات و مشکلات این بخش .

7- پرداخت هزینه آزمایش جهت بیماران دیابتی نیازمند و تخفیف 30% شهریه ثابت دانشگاه آزاد برای دانشجویان دیابتی

8- تخصیص وامهای قرض الحسنه جهت تأمین برخی از نیازهای درمانی بیماران نیازمند.

9- تشکیل کلاسهای ورزشی رایگان با همکاری سازمان تربیت بدنی و مدرسین متخصص جهت بیماران دیابتی.

10- تشکیل کلاسهای آموزشی برای آشنایی هر چه بیشتر بیماران با بیماری دیابت و روشهای کنترل و تنظیم  این بیماری.

11- تشکیل کلاسهای تغذیه متخصصین و کارشناسان جهت آشنایی بیماران با اصول صحیح تغذیه و برآورد کالری از
مواد غذایی مختلف و تدوین استاندارد غذا های رژیمی و گیاهان دارویی .

12- انجام واکسیناسیون هپاتیت و آنفولانزا برای بیماران دیابتی و عموم شهروندان و بیمه تکمیلی بیماران عضو

13- تأمین شکر مخصوص بیماران دیابتی بدون گلوکز و نیز دستگاههای تست قند خون رایگان و دستگاه تزریق انسولین بدون سوزن، برنج دیابتی، نوشابه های بدون قند و کم کالری، شیرینی ها و مرباهای مخصوص دیابتی، عرقیات و

داروهای گیاهی  مؤثردرکاهش قند و چربی خون و سایر محصولات غذایی و دارویی مورد نیاز بیماران دیابتی از طریق تأسیس و راه اندازی فروشگاههای زنجیره ای دیابت و ایجاد مرکز گردشگری و تفریحی آموزشی ،اردویی در قالب شهرکهای سلامت .

14- اطلاع رسانی در مورد بیماری دیابت، علائم خطر عوامل مستعد کننده، توجه دادن عموم مردم به لزوم کنترل قند خون و راهنمایی های لازم در مورد شیوه صحیح زندگی به منظور عدم ابتلا به بیماری و اجرای طرح اطلاع رسانی خانه به خانه با همکاری وزارت کشور ، بسیج جامعه پزشکی و نهضت سوادآموزی .

15- شناسایی گروههای در معرض خطر در غربالگری های انجام شده به منظور کاهش بروز بیماری در افراد مستعد.

16- شرکت در همایش ها و سمینارهای مختلف به منظور اطلاع رسانی و آگاهی عمومی در مورد بیماری دیابت، علائم و عوامل مستعد کننده و افراد در معرض خطر و شناسایی بیماران.

17- انتشار جزوات و هفته نامه سراسری آزاد اندیشان ، کتب و نرم افزارهای آموزشی برای بیماران و اجرای طرح ملی پلاک دار کردن بیماران دیابتی کشور .

18- حدود 1500 نفر اشتغال مستقیم در قالب نیروهای ستادی، دفتری،  پزشکی، جذب کمکهای مردی و فروشگاههای زنجیره ای دیابت.

19- تشکیل فراکسیون دیابت در مجلس شورای اسلامی با عضویت نمایندگان محترم مردم که با تصویب قوانین حمایتی در خدمت بیماران دیابتی کشور خواهند بود   .

انجمن دیابت کشور که در سال 1378 به نام وصیت مادر مرحوم آقای دکتر شکور امیدی دکترای تخصصی ایمونولوژی و آلرژی از دانشگاه تهران بنیانگذاری کردید هم اکنون در سراسر کشور نمایندگیهای فعال خدمات رسانی دارد این انجمن علاوه بر موارد فعالیتهای فوق در زمینه  فعالیتهای توریستی استفاده از تکنولوژیها و روشهای درمانی جدید و همچنین تلاش در جهت بیمه تکمیلی و انواع خدمات حمایتی روز به روز با همکاری مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران در حال فعالیت و خدمات رسانی می باشد آخرین اقدام این انجمن جهت جلوگیری از قطع عضو بیماران دیابتی مخصوصاً زخم پا و بی حسی اندامهای تحتانی از دستگاه لیزر پیشرفته که موجب افزایش خون رسانی و جلوگیری از قطع عضو و ترمیم زخم پای دیابتی می گردد .