رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

انجمن خيريه خدمات درماني حضرت ابوالفضل - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

انجمن خيريه خدمات درماني حضرت ابوالفضل

Loading the player...

انجمن خيريه خدمات درماني حضرت ابوالفضل (ع) در سال 1369 به شماره ثبت 496 تاسيس گرديد.اين خيريه سازماني غير انتفاعي ،غير سياسي،غيردولتي محسوب مي شود كه صرفا با اتكاءبه جلب مشاركتهاي مردمي خيرين و توانمندي مديران،كاركنان و داوطلبين همكار خود اداره مي شودو امروز با گذشت بيش از دو دهه فعاليت مستمر و حمايت بيش از 11000 هزار نفر بيمار نيازمند (با اولويت بيماران كليوي و قلبي )از جايگاه قابل توجهي در ميان سازمانهاي غير دولتي ارائه كننده خدمات درماني برخوردار است و نه تنها به ارائه خدمات مورد نياز افراد تحت پوشش خود مي پردازد بلكه انديشه والاي كمك به همنوع را فارغ از هرگونه گرايش نژادي به عنوان يكي از اساسي ترين توصيه هاي دين مبين اسلام ترويج مي كند.شفافيت ،اعتماد زايي؛حفظ ارزش كرامت انساني بيماران نيازمند و... از جمله اساسي ترين اصول فعاليت اين انجمن خيريه محسوب مي شود كه موجبات اعتماد و حمايت نزديك به 31000حامي(مشتركين)و صدها نفر از خيرين را از برنامه ها و خدمات فراهم آورده و بزرگترين سرمايه اين خيريه محسوب ميشود.

انجمن خیریه خدمات درمانی حضرت ابوالفضل (ع) زمانی پا به عرصه فعالیت گذاشت که بیماران نارسائی مزمن کلیوی به دلیل مشکلات خاص این بیماری  شدیدا به حمایت و پشتیبانی نیاز داشتند و  زمینه برای سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب از این بیماران تحت عناوین مختلف فراهم آمده بود و هر روز خبری جدید از اینگونه سوء استفاده ها منتشر می شد .

در این میان جمعی از خیرین و نیک اندیشان اصفهانی با تکیه بر فرهنگ ایثارگری و احسان که برخاسته از فرهنگ مولایشان حضرت قمر بنی هاشم (ع) بود ، بنیان یک خیریه با نام نامی حضرت ابوالفضل (ع) را بنا نهادند و در طول سالیان گذشته خلاء بزرگی از مسایل بیماران به ویژه بیماران نیازمند قلبی و کلیوی را مرتفع ساختند.

در سال 1367 اولین جلسه هیئت مؤسس خیریه با حضور آقایان حاج احمد فامیل دردشتی، حاج سید صادق طباطبایی، حاج اصغر کلاهدوزان و مهندس حاج محمد حسین سیگاری در سرای مخلص واقع در میدان امام اصفهان تشکیل گردید.

در سال 1369 اولین جلسه ی هیئت امنا در منزل نیکوکار محترم جناب آقای حاج حسین سیلانی با تعداد 63 نفر عضو و به ریاست حضرت آیت الله حاج سید حسن فقیه امامی برگزار شد.

در سال 1370نیز با پذیرش بیماران دیالیزی دراتاقی به ابعاد 5 ×3 متر مربع در آزمایشگاه مهدیه واقع در خیابان احمدآباد فعالیت خیریه آغاز گردیدولی به علت کمبود فضای فیزیکی یک باب ساختمان در دو طبقه با متراژی حدود 205 مترمربع زمین واقع در خیابان حافظ چهارراه کرمانی به صورت حبه ای خریداری تا ارائه خدمات به بیماران نیازمند در شرایط مناسب تری دنبال گردد.

در سال 1383 با توجه به افزایش بیماران و کمبود فضای فیزیکی جهت تسهیل در ارائه خدمات ، ملکی با متراژ 350 مترمربع در زمین و 265 متر زیر بنا واقع در خیابان هاتف اصفهان خریداری گردید و انجمن فعالیتهای خود را در سطح گسترده تری ادامه داد.

در سال 1388 نیز در آستانه عید غدیرخم با افزایش تقاضا و حجم مراجعین در راستای ارائه خدمات مطلوب تر به بیماران تحت پوشش که بیش از 6000 نفر می باشد ساختمانی به مساحت 1306 مترمربع زیربنا و 428 مترمربع زمین در چهار طبقه با حمایت مرحوم حاج عباس صدر عاملی و جمعی دیگر از خیرین ایجاد گردید.

در طول فعالیت این انجمن تا پایان سال 1388 ، 104 دستگاه دیالیز، و تا پایان سال 1391 بیش از 174 دستگاه دیالیز، خریداری و در بخشهای دیالیز استان اصفهان نصب و راه اندازی نموده است و همچنین تا کنون بیش از 1425 بیمار دیالیزی تحت عمل جراحی بافت پیوند کلیه قرار گرفته اند.