جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

انتخابات اسفند 1394 - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

انتخابات اسفند 1394

Loading the player...

دانلود

انتخابات  اسفند    1394              جوامع مختلف با رفتن پای صندوق رای، سرنوشت آینده خود را تعیین می کنند و گام هایی برای تحقق آرمان های کشورشان برمی دارند. بنابراین، دیگر اهمیت انتخابات بر کسی پوشیده نیست و حضور ملت در پای صندوق رای تضمینی بر این حقوق به شمار می رود که برای بشریت امروز در نظر گرفته شده است.

طبیعتا دوری از صندوق رای، به منزله نادیده گرفتن این حق اساسی ملت محسوب می شود که مردم با حضور فراگیر در انتخابات و ثبت نصاب های قابل توجه در میزان مشارکت، اعتماد خود به نظام را نشان داده و تاکید کنند که نسبت به سرنوشت کشور حساسیت داشته و این فرآیند را جزو واجبات می دانند.

واقعیت این است که سرنوشت کشور و مردم در حوزه انتخابات رقم می خورد و این امر نشان می دهد افرادی لازم است انتخاب شوند که از شایستگان بوده و در حیطه های متعدد از تخصص برخوردار باشند ضمن این که بتوانند با بهره گیری از تجربیات، با دلسوزی و فارغ از منافع شخصی به دنبال تحقق منافع ملی باشند. منافع ملی، منافع همگان بوده و مرتبط با سرنوشت کشور است و فقط کسانی می توانند در این زمینه گام بردارند که از ویژگی شجاعت، شهامت و از خودگذشتگی برخوردار بوده و به منافع ملی به جای منافع شخصی نظر داشته باشند و در این مسیر گام برمی دارند.

بر این مبنا رای دهندگان باید توجه کافی داشته باشند که شایستگی ها و صلاحیت ها در حوزه تخصص، صداقت، امانت و دلسوزی نامزدها برای آنان روشن شده باشد تا بتوانند ان شاءالله سرنوشت کشور را به نحو احسن رقم بزنند.

به یقین می توان گفت، نمره اول در میزان مشارکت انتخاباتی در جهان متعلق به ایران بوده و در هیچ کشوری مردم به این صورت پای صندوق های رای حاضر نمی شوند. این حضور پرشور، برای نظام اسلامی مصونیت راهبردی ایجاد می کند. حضور در از هر جهت باید بر اساس تکلیف الهی باشد و همان طور که مردم با ملاحظه تکلیف الهی در پای صندوق های رای حاضر می شوند، افراد نیز باید با انگیزه الهی، در رقابت های انتخاباتی وارد شده و پس از آن نیز برای رضای الهی در مسیر خدمت گام بردارند تا مسائل و مشکلات با این همدلی مرتفع شود.