جهش تولید | شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹

امضای تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی بین صداوسیما و دانشگاه اصفهان - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر


امضای تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی بین صداوسیما و دانشگاه اصفهان


صداوسیمای مرکزاصفهان در راستای توسعه پژوهش های کاربردی و ارتقاء سطح کیفی برنامه های خود با دانشگاه اصفهان تفاهم نامه همکاری امضا کرد

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان، عبدالحسینی مدیرکل این مرکز در نشستی با طالبی رئیس دانشگاه اصفهان که به منظور امضاء تفاهم نامه همکاری مشترک علمی و پژوهشی دانشگاه اصفهان با صداوسیما برگزار شد، مدیریت آنتن را از اولویت های اصلی بدنه تولید دانست و افزود: برنامه سازی خط مقدم صداوسیما است و همه برنامه های تولیدی پژوهش محورند و پیوست پژوهشی دارند.
عبدالحسینی افزود: دانشجویان و نخبگان علمی با آشنایی از آخرین فناوری های روزدنیا و ایده های ناب می توانند از پتانسیل بزرگ صداوسیما در زمینه تولید محتوا استفاده کنند و برنامه سازی در شبکه استانی را به قله های بلند هدایت کنند.
مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان با اشاره به اینکه باید فضای مناسب در زمینه بهره مندی از ظرفیت های دانشگاه اصفهان ایجاد شود، شناسایی و معرفی استعدادهای جدید در حوزه های گوناگون؛ همکاری در زمینه تولید برنامه های متناسب با نوجوان و جوان و امید آفرین و ترغیب و تشویق تولیدات دانشجویی از طریق پخش آثار فاخر درشبکه اصفهان را از جمله اقدامات ضروری در این زمینه دانست و گفت: این مرکز آمادگی لازم را جهت دریافت طرح و ایده های جدید دانشجویان دارد.
عبدالحسینی با بیان اینکه باید به خوبی از ظرفیت های علمی استان اصفهان استفاده کنیم تا بتوانیم در جذب و حفظ مخاطب موفق باشیم افزود: دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه می توانند با مشارکت در حوزه تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی فعالیت کنند و بستر استفاده از کارشناسان دانشگاه نیز در برنامه های زنده و تولیدی این مرکز فراهم است.
وی همچنین همکاری در زمینه مطالعات پژوهشی و بهره گیری از تولیدات فکری و محتوایی، بهره گیری متقابل دانشگاه و صداوسیما از ظرفیت نخبگانی موجود برای غنای بیشتر تولیدات رسانه ای و پژوهشی و برگزاری دوره های آموزشی و تخصصی دانشگاه برای ارتقاء دانش کارکنان صداوسیما را لازم دانست و افزود: دانشگاه اصفهان ظرفیت های بسیاری داردو به منظور توسعه پژوهش های کاربردی لازم بود چنین تفاهم نامه ایی بین دانشگاه به عنوان کانون تولید فکرو دانش و رسانه برای غنای بیشتر تولیدات رسانه ایی و پژوهشی امضاء شود.
هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان هم در این نشست با بیان اینکه نیمی از ظرفیت دانشگاه در راستای برنامه ریزی و فعالیت ویژه  گروه علوم انسانی است و نیمی دیگر برای علوم تجربی و نظری است گفت: در همین زمینه شورای ارتقاء علوم انسانی فعال شده و خوشه سرمایه اجتماعی کشور در دانشگاه اصفهان تشکیل شده است.
رئیس دانشگاه اصفهان جایگاه صداو سیما را با استناد به فرمایش بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) یک دانشگاه عمومی و ملی دانست و افزود:می توان با کمک استادان و پژوهشگران دانشگاه اصفهان در  استمرار  کیفی سازی برنامه ها و حفظ این جایگاه ویژه گام برداشت چرا که رسانه پل بین علم و مردم است.
درادامه این نشست طالبی رئیس دانشگاه اصفهان به همراه مدیران این دانشگاه با عبدالحسینی مدیرکل و معاونان مرکزاصفهان در خصوص زمینه های همکاری مشترک به بحث و تبادل نظر پرداختند.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.