جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

امامقلی باتوانی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

امامقلی باتوانی

Loading the player...

اینجانب امامقلی باتوانی در سال 1336در فریدونشهر دیده به جهان گشودم. دوران ابتدایی را در همین شهر به پایان برد م سپس در سال 1350 به اتفاق خانواده ام به گرجستان مهاجرت کردم. در آنجا به تحصیلات خود ادامه دادم و پس از اخذ مدرک متوسطه و گذراندن دوره پیش دانشگاهی وارد دانشگاه پزشکی رشته طب عمومی شهر تفلیس شدم.پس از سه سال تحصیل در دانشگاه در سال 1356 به اتفاق خانواده بار دیگر به ایران باز گشتم. در سال1358  وارد جهاد سازندگی و پس از یک سال وارد آموزش و پرورش شدم در طول خدمت 30 ساله یک سال در جزیره قشم  مشغول خدمت بودم.در سال های بازگشت از گرجستان در ایران همزمان با انقلاب اسلامی  در جهاد سازندگی  مشغول فعالیت بود  بعد از ان با پذیرش مدارک او به عنوان فوق دیپلم علوم تجربی وارد آموزش وپرورش فریدونشهر شد ودر شهر فریدونشهر وروستاهای اطراف ازجمله پشتکوه ،مسیح ،تبر،  جان احمد ،  ظلم آباد،وحدت آباد دهباد سفلی در خدمت فرزندان این مرز وبوم بود و نیز به کار تحقیق وپژوهش نیز همت می گماشت سال 1376 به عنوان مامور در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران  واحد برون مرزی مرکز گیلان به عنوان گوینده و مترجم زبان گرجی مشغول انجام وظیفه شدم و در مهر ماه سال1389به بازنشستگی نائل آمدم.
مدارک تحصیلی: مدرک دانشگاهی به زبان گرجی و روسی ازتفلیس. فوق دیپلم آموزش ابتدایی زبان فارسی از تربیت معلم شهید باهنر اصفهان.
علاوه بر شغل معلمی به شغل مترجمی علاقه مند بودم به طوری که هم اکنون آثار متعدد علمی،  مقالات و کتابهای ترجمه، چاپ شده* وچاپ نشده در دست می باشد.                           
1-تالیف خود آموز زبان گرجی برای علاقه مندان به زبان گرجی 1362.*
2-تالیف زبان مادری برای گرجیان ایرانی 1365.*
3-تالیف زبان مادری برای گرجیان فریدن 1370.*
4- ترجمه کتاب جمعیت گرجیان ایران از آقای چیپاشویلی در سال 1378.
5- ترجمه کتاب گرجیان فریدن نوشته زوراب شاراشنیدزه 1379.
6- تالیف جغرافیای گرجستان در سال 1381که توسط انتشارات ارمغان قلم به چاپ رسید