جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

امامزاده عبدالله (ع) اصفهان - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

امامزاده عبدالله (ع) اصفهان

امامزاده عبدالله (علیه السلام)                                                                                                                   طبق گفته اهالی محل و بزرگان و هیئت امناء نسب این امامزاده شریف به حضرت جعفر طیّار می رسد. این مطلب روی سنگ مزار این بزرگوار حجاری شده است.
به امامزاده عبدالله (علیه السلام) معروف می باشد.

السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اَشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَرَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.
***
سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجت های خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.
آستان امامزاده عبدالله (علیه السلام) در شهرستان اصفهان، بخش مرکزی، شهر اصفهان، خیابان شیهدان، محله آفاران واقع شده است. ساختمان قدیمی بقعه 30 متر مربع از جنس خشت و گل بوده سال 1357 توسط هیئت امناء و خیرین و ادارة اوقاف شهرستان اصفهان تخریب گردید و بنای جدید در همان سال جایگزین آن شده است. مساحت و زیر بنای بقعه 40 متر مربع و مساحت کل صحن 2000 متر مربع می باشد. در حرم این امامزاده ضریح از جنس ورق و استیل از جنس برنج در ابعاد 3×2/5 متر روی سنگ مزار امامزاده شریف قرار دارد. تزئینات داخل ساختمان به صورت آینه کاری و گچبری و کاشی کاری و سنگ کاری می باشد. ارتفاع گنبد زیارتگاه از کف تا بالا به 22 متر می رسد
استان اصفهان ـ شهرستان اصفهان ـ بخش مرکزی ـ شهر اصفهان ـ خیابان شهیدان ـ محله آفاران.
.