امامزاده عبدالله بن سلیمان بن موسی الکاظم (علیه السلام)

نسب این امامزاده شریف به عبدالله بن سلیمان بن موسی الکاظم (علیه السلام) می رسد
به امامزاده عبدالله (علیه السلام) معروف می باشد

السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اَشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَرَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.
***
سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجت های خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.
آستان امامزاده عبدالله (علیه السلام) در شهرستان خوروبیابانک، شهر خوروبیابانک، روستای گرمه (30 کیلومتری خور و 455 کیلومتری اصفهان) واقع شده است. مساحت صحن فعلی امامزاده عبدالله 300 متر و مساحت زیر بناي بقعه و رواقهاي آن 150 متر مربع می باشد. این ساختمان بقعه اي با مصالح خشت و گل بوده که بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران توسط خیرین بناي قدیم تخریب و بناي جدید جایگزین آن شده است. در داخل بقعه ضریحی فلزي از جنس آهن در ابعاد 2×1/5 متر روی سنگ مزارامامزاده قرار دارد. بقعه فاقد هر گونه تزیینات، گچ بري و کاشیکاري و آینه کاري می باشد.
استان اصفهان ـ شهرستان خوروبیابانک ـ شهر خوروبیابانک ـ روستای گرمه. (35 کیلومتری خور و 455 کیلومتری اصفهان)

Loading the player...
جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام خسته نباشید لطفا این کلیپ را برام بفرستید... محمد ۱۳۹۴/۰۴/۷ ۰۲:۲۰
سلام فاصله ازشهر خور تاروستای گرمه که امامزاده... رضا ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ ۱۷:۵۴

رضا
سلام فاصله ازشهر خور تاروستای گرمه که امامزاده قراردارد29کیلو متراست و1کیلومترهم تا امامزاده ازورودی روستا ست. جهت اصلاح نظر داده شد.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ ۱۷:۵۴
محمد
سلام
خسته نباشید
لطفا این کلیپ را برام بفرستید نتونستم دانلودش کنم از سایت شما. با تشکر
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۴/۷ ۰۲:۲۰