جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

امامزاده سید محمد - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

امامزاده سید محمد

Loading the player...

امام زاده سید محمد سلام الله علیه
نسب :
نسب این امامزاده بزرگوار به حضرت امام موسی کاظم علیه السلام می رسد و بسیار دارای کرامت می باشد.
مساحت :
مساحت کل امامزاده به 7000 متر مربع می رسد و زیر بنای مساحت فعلی امامزاده که شامل حرم و شبستانهای اطراف آن به 1000 متر می رسد. مصلایی بزرگ نیز در کنار حرم ساخته شده که به مساحت 2000 متر مربع می رسد.
توضیحات :
این امامزاده یکی از معروف ترین و بنام ترین امامزاده های منطقة شهرستان فلاورجان می باشد.در شجره نامه به تأیید آقای فلسفی و کتابخانه آستان قدس رضوی موجود در حرم امامزاده چنین آمده است که: سید محمد در قهدریجان استان اصفهان مدفون شده و نسب آن حضرت چنین است: [محمد بن عیسی بن موسی بن ابراهیم بن موسی بن جعفرعلیه السلام [امامزاده چون به روسستای زارچون استان اصفهان رسید، دشمنان متوجه شده و حضرتش در زارجون دفن گردیده اند. نقل قول است که آبادی و ده مورد نظر تخریب شده اما امامزاده محمد محل توجه زایرین و مشتاقین می باشد. ] گنبد و حرم قبلی امامزاده بنایی با مصالح خشت و گل بوده و بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به همت اهالی و خیرین بنای فوق ساخته شده است. ضریحی از جنس نقره به ابعاد 3×2 متر روی سنگ مزار و داخل بقعه نصب شده است. ارتفاع گنبد آجری امامزاده که بصورت 3 پوش ساخته شده ازکف 17 متر بوده است. در ضلع شرقی صحن و دور تا دور حیاط جهت اسکان زوار اتاقهایی ساخته و در نظر گرفته شده است و وسایل رفاهی و سرویسهای بهداشتی نیز با همت هییت امناء امامزاده جهت آسایش زایرین و مسافرین راههای دور و نزدیک طراحی و ساخته شده است. مردم و اهالی شهر و سایر شهرهای دور و نزدیک با توجه به کرامات این امامزاده بزرگوار به زیارت این مکان مقدس آمده و برای رفع حاجاتشان دعا و زیارت می کنند.
آدرس :
اصفهان- فلاورجان-قهدریجان-در 3 کیلومتری شهر قهدریجان به سمت نجف آباد واقع در شهرستان فلاورجان و در فاصله 4 کیلومتری شهر فلاورجان و در صحرایی معروف به صحرای زارچون قهدریجان