امامزاده سیدمحمد (علیه السلام) روستای کیفته گیوه سین

امامزاده سیدمحمد (علیه السلام) روستای کیفته گیوه سین.نسب این امامزاده بزرگوار طبق عقیدة مردمان و اهالی محل به حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) می رسد.

 

به امامزاده سیدمحمد (علیه السلام) معروف می باشد.

السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اَشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَرَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.

***

سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجت های خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.

آستان امامزاده سیدمحمد (علیه السلام) در شهرستان سمیرم، بخش پادنا، روستای کیفته گیوه سین واقع شده است. بنای ساختمان با زیر بنای حدود 100 متر که قدمت ساخت آن به 70 سال قبل می رسید در سال 1392 به همت هیئت امناء و اداره اوقاف و امور خیریه تخریب و بنای جدید با مصالح روز به زیربنای 120 متر احداث و هم اکنون ساخت و ساز آن در حال اجراست و ضریحی به ابعاد 2 در 3 از جنس فلز بر روی سنگ مزار نصب گردیده است. در کنار این امامزاده چشمه ای نیز قرار گرفته که موجب آبادانی و سرسبزی محیط امامزاده شده و اهالی روستا و سایر روستاهای همجوار هم به جهت سیاحت و زیارت به این مکان مراجعه می کنند.

استان اصفهان ـ شهرستان سمیرم ـ بخش پادنا ـ روستای کیفته گیوه سین.

Loading the player...