امامزاده ابراهيم (علیه السلام)

نسب این امامزده بزرگوار به روایت اهالی و معتمدین محل به حضرت امام موسی بن جعفر (علیه السلام) می رسد.

به امامزاده ابراهيم (علیه السلام) معروف می باشد.


السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اَشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَرَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.
***
سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجت های خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.
آستان امامزاده ابراهيم (علیه السلام) در شهرستان خور و بیابانک، بخش مرکزی، روستای آبگرم واقع شده است. مساحت صحن امامزاده به اضافه ده باب زائرسرا که براي رفاه حال زائرین ساخته شده است 600 متر می باشد که کلًا مساحت صحن زیارتگاه به علاوه فضاي صحن بیرونی آن به 12000 دوازده هزار متر مربع می رسد. مساحت زیر بناي ساختمان و حرم زیارتگاه 350 متر مربع می باشد. قدمت ساختمان این زیارتگاه به 300 سال پیش رسیده که به مرور مرمت و بازسازي گردیده است. در داخل حرم ضریحی فلزي به ابعاد 3×2 روی سنگ مزار امامزاده شریف قرار دارد و ارتفاع گنبد امامزاده از کف به 10 متر می رسد. تزیینات حرم فاقد کاشیکاري، آینه کاري و یا گچ بري می باشد.

استان اصفهان ـ شهرستان خوروبیابانک ـ بخش مرکزی ـ روستای آبگرم.

Loading the player...
جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
خداوند همه ما رو از مریدان و موالیان اهلبیت عصمت... علیرضا ۱۳۹۷/۰۱/۲۴ ۰۲:۰۸

علیرضا
خداوند همه ما رو از مریدان و موالیان اهلبیت عصمت وطهارت علیهم السلام قرار بدهد
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۷/۰۱/۲۴ ۰۲:۰۸