سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

آمادگی صداوسیمای مرکز اصفهان برای ایجاد فضای معنوی و پر نشاط در ماه مبارک رمضان - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر

معرفی برنامه های صدا و سیمای مرکز اصفهان در ماه مبارک رمضان

آمادگی صداوسیمای مرکز اصفهان برای ایجاد فضای معنوی و پر نشاط در ماه مبارک رمضان


معرفی برنامه های صدا و سیمای مرکز اصفهان در ماه مبارک رمضان

معرفی برنامه های صدا و سیمای مرکز اصفهان در ماه مبارک رمضان

آمادگی صداوسیمای مرکز اصفهان برای ایجاد فضای معنوی و پر نشاط در ماه مبارک رمضان

آمادگی صداوسیمای مرکز اصفهان برای ایجاد فضای معنوی و پر نشاط در ماه مبارک رمضان
شبکه اصفهان از اول ماه رمضان برنامه های "یک شهر ضیافت ویژه افطار" و"بهشت اجابت ویژه سحر" را تهیه و پخش می کند
به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان ویژه برنامه "یک شهر ضیافت" به صورت زنده به تعداد 30 برنامه و هر برنامه به مدت 70 دقیقه با همکاری دادگستری کل استان ، دادستانی ، اداره کل زندان ها و عموم مردم نوع دوست اصفهان تولید و به احکام و مناسک اجتماعی ماه رمضان، اخلاق مداری و سبک زندگی اهل بیت، اهمیت روزه داری، امربه معروف و نهی از منکر و آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و کمک به خانواده زندانیان نیازمند می پردازد.
ویژه برنامه «بهشت اجابت»  در 30 برنامه و هر برنامه به مدت 75 دقیقه در هنگام سحر به پیرامون موضوعات اهمیت سحر خیزی و عبادت در سحر، احکام و مناسک اجتماعی ماه رمضان، اخلاق مداری و سبک زندگی اهل بیت(ع)، معرفی علمای قدیمی اصفهان و بیان زندگی آنها می پردازد.
برنامه "جزء خوانی قرآن" نیز به صورت زنده هر روز صبح و عصر به مدت 60 دقیقه پخش می شود. برنامه "پزشکی سیب" نیز به تعداد 12 برنامه و هر برنامه به مدت 55 دقیقه به مسائل ارتقای فرهنگ تغذیه، سبک زندگی و بهداشت فردی و ارائه راهکارهای مناسب تغذیه در ایام مبارک رمضان می پردازد.
همچنین این شبکه در ایام ماه مبارک رمضان علاوه بر پخش فیلم و سریال های متناسب این ماه، برنامه های"به وقت خانه" با موضوع هم افزایی برای ارتقای نشاط امید و سلامت اجتماعی،"پرانتز(جوان)" با موضوعات سبک زندگی اسلامی، فرهنگ کارآفرینی، مهارت زندگی، حقوق شهروندی و صداقت در تعاملات فردی و اجتماعی، برنامه های معارفی و احکام را در طول روز پخش می کند.
درحوزه صدا هم علاوه بر پخش ترتیل قرآن در دو نوبت صبح و عصر هر نوبت به مدت 60 دقیقه و سخنرانی های مذهبی مرتبط با ماه مبارک رمضان در دو نوبت صبح و عصر ، دو ویژه برنامه با عنوان های "در بارگاه ملکوت"هنگام سحر به مدت 95 دقیقه و "دعوت نامه" زمان افطار به مدت 85 دقیقه با بخش های متنوع  تهیه و پخش می شود.
همچنین برنامه زنده "روایت هجران" به مدت 120 دقیقه ویژه ایام شهادت حضرت علی(ع)، ویژه برنامه روز جهانی قدس به مدت 180 دقیقه و برنامه "آینه" با موضوعات ماه مبارک رمضان تولید و پخش می شود.
پخش ادعیه ها همچون دعای افتتاح به مدت 25 دقیقه ، دعای هفتم صحیفه ی سجادیه به مدت 10 دقیقه، مناجات امیرالمومنین علی علیه السلام در مسجد کوفه به مدت 35 دقیقه و سخنرانی صبحگاهی هر برنامه ۱۵ دقیقه از رادیو اصفهان و همچنین تهیه و تولید خبر و گزارش در بخش های خبری رادیویی و تلویزیونی با هدف ایجاد نشاط معنوی در جامعه  از دیگر برنامه های صدای مرکز اصفهان در ماه مبارک رمضان می باشد.
راه اندازی صفحه ماه مبارک رمضان در وب سایت مرکز و بارگذاری مطالب و گزارش های تولیدی به مناسبت ماه رمضان، معرفی ویژه برنامه های رادیو و تلویزیون در ماه رمضان، تولید کلیپ ها شامل ویدیو کلیپ، فتو کلیپ و ویدیو کامنت، برگزاری پویش های #کمککریمانه  شامل ارسال عکس و فیلم از کمک های مردمی به نیازمندان جامعه و #ماهخداخانهخدا به مناسبت شب های احیاء و شهادت امیرمومنان حضرت علی علیه السلام، تهیه پوستر و عکس نوشت سخنان رهبر معظم انقلاب درباره ماه مبارک رمضان، تهیه گزارش هایی با موضوع ماه مبارک رمضان و استفاده از ظرفیت اعضای باشگاه فضای مجازی در تولیدات ماه مبارک رمضان نیز از اقدامات فضای مجازی این مرکز می باشد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.