جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

آستان مقدس امامزاده عباسعلی (علیه السلام) ـ ماستبندی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

آستان مقدس امامزاده عباسعلی (علیه السلام) ـ ماستبندی

Loading the player...

دانلود

نسب این امامزاده بزرگوار (علیه السلام) به روایت اهالی و معتمدین به حضرت موسی بن جعفر (علیه السلام) می رسد

السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اِشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَرَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.

***

سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجت های خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.

آستان امامزاده عباسعلی (علیه السلام) در 18 کیلومتری روستای ماستبندی شهرستان اردستان، واقع شده است. زیارتگاه بقعه ای با مصالح خشت و گل که زیربنای مساحتی بالغ بر 24 متر را دارا می باشد. داخل بقعه ضریحی نبوده تنها سنگ مزار امام زاده شریف در ابعاد 2×1 و ارتفاع 80 سانتی متر قرار گرفته است.
بقیه دارای تزئینات داخلی اعم از گچ بری، آیینه کاری یا کاشیکار نمی باشد. ساختمان این امام زاده در طرح بازسازی قرار داشته که شامل حرم و رواقهای اطراف، گنبد و گلدسته خواهد گردید

استان اصفهان ـ شهرستان اردستان ـ بخش مرکزی ـ شهر ارزقان ـ دهستان علیا ـ روستای ماستبندی