جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

آستان مقدس امامزاده شاه محمد مراد (علیه السلام) ـ آذر خواران - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

آستان مقدس امامزاده شاه محمد مراد (علیه السلام) ـ آذر خواران

Loading the player...

دانلود

آستان مقدس امامزاده شاه محمد مراد (علیه السلام) ـ آذر خواران نسب اين امامزاده شريف به روايت اهالي و معتمدين روستا به حضرت موسي بن جعفر (علیه السلام) مي رسد.

به امامزاده شاه محمد مراد (علیه السلام) معروف می باشد.

السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اَشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَرَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.

***

سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجت های خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.

آستان امامزاده شاه محمد مراد (علیه السلام) در شهرستان جلگه و  جرقویه، روستاي آذرخواران واقع در بخش جرقويه سفلي واقع شده است. اين بنا تا سال 1370 بنايي با مصالح خشت و گل بوده كه به همّت هيئت امناء و خيرين و نظارت اداره اوقاف بناي جديد آن ساخته شده است. گنبد دوپوش زيارتگاه امامزاده شاه مراد (علیه السلام) از كف 24 متر ارتفاع دارد. مساحت صحن و زمينهاي اطراف زيارتگاه به 12000 متر مربع مي رسد. مساحت زير بناي بقعه بعلاوه رواقهاي زیارتگاه نیز به 500 متر مربع مي باشد. داخل حرم ضريحي فلزي از جنس آلومينيوم در ابعاد 3×2 روي سنگ مزار امامزاده شريف قرار گرفته است. بقعه دارای گچ بري و كاشيكاري؛ زیارت آستان و اذن دخول در دو سمت ورودی می باشد و در حاشية زير گنبد سوره مباركه قرآن كريم نوشته شده است.

استان اصفهان ـ شهرستان جلگه و جرقویه ـ روستای آذر خواران.