آستان مقدس امامزاده سیدسرّالدین (علیه السلام) ـ عسگران

آستان مقدس امامزاده سیدسرّالدین (علیه السلام) ـ عسگران

به امامزاده بابا لنگر (علیه السلام) معروف می باشد.

السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اَشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَرَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.

***

سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجت های خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش

آستان امامزاده سیدسرالدین (علیه السلام) در شهرستان تیران و کرون، بخش کرون، شهر عسگران واقع شده است. بقعه قدیمی این امامزاده به روایت و عقیدة اهالی محل قدمتی 400 ساله داشته که از طرف میراث فرهنگی در زمره آثار فرهنگی به حساب می آید. گنبد این امامزاده از کف 12 متر ارتفاع دارد. این بقعه تاکنون چندین بار بازسازي شده ولی در بناي اصلی آن هیچگونه تغییري داده نشده است. چشمه اي در جوار امامزاده در ضلع جنوبی آن واقع است که موجب آبادانی و سرسبزي منطقه گردیده و یکی از اماکن سیاحتی و زیارتی شهرستان محسوب می شود. ضریحی فلزي از جنس آهن بر روي سنگ مزار امامزده درحدود 50 سال پیش به جاي ضریح چوبین قبلی امامزاده نصب گردیده که تنها تغییر به وجود آمده در امامزاده می باشد. با توجه به موقعیت و سرسبزي مکان فوق، زائرین زیادي براي زیارت و سیاحت به این مکان مشرف می شود.

استان اصفهان ـ شهرستان تیران و کرون ـ بخش کرون ـ شهر عسگران.

Loading the player...
جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
باسلام.خسته نباشید محمدعلی ۱۳۹۵/۱۰/۹ ۲۰:۴۵

محمدعلی
باسلام.خسته نباشید
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۱۰/۹ ۲۰:۴۵