جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

آستان مقدس امامزاده سرالدین (علیه السلام) ـ لاسیب - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

آستان مقدس امامزاده سرالدین (علیه السلام) ـ لاسیب

Loading the player...

دانلود

این امام زاده نسبشان به روایت از اهالی محل به حضرت موسی بن جعفر (علیه السلام) می رسد

به امامزاده سید سرالدین (علیه السلام) معروف می باشد.

السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اِشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَرَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.

***

سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجت های خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.

آستان امامزاده سرالدین (علیه السلام) در فاصله 24 کیلومتری اردستان و در محور اصفهان، در دل روستایی بنام لاسیب قرار دارد. ساختمان این بنا قدیمی و از مصالح خشت و گل می باشد. مساحت صحن امام زاده 120 متر مربع بوده و گنبد زیارتگاه که در حال مرمت و بازسازی 12 متر ارتفاع دارد. زیر بنای ساختمان امام زاده با شبستان کناری که متصل بر حرم است 250 متر مربع می باشد. در داخل بقعه ضریحی چوبین با مشبک های فلزی در ابعاد 3×2 روی سنگ قرار گرفته است.  بقعه و داخل آن فاقد هرگونه هنری می باشد.

استان اصفهان ـ شهرستان اردستان ـ بخش مرکزی ـ شهر ارزقان ـ دهستان علیا ـ روستای لاسیب