جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

آستان مقدس امامزاده اسماعیل (علیه السلام) اردستان - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

آستان مقدس امامزاده اسماعیل (علیه السلام) اردستان

نسب ایشان به روایت اهالی و متعمدین به حضرت امام موسی بن جعفر (علیه السلام) می رسد

به امامزاده اسماعیل (علیه السلام) معروف می باشد

 

السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اَشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَرَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.

***

سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجت های خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.

آستان امامزاده اسماعیل (علیه السلام) در خیابان امامزاده اسماعیل، محله محال شهر اردستان قرار دارد. این بنا تا سال 1380 ساختمانی با مصالح خشت و گل بوده که با همت هیئت امناء و خیرین و اداره اوقاف اردستان تخریب و بنای جدید جایگزین بنای قدیم آن شده است. ارتفاع گنبد دوپوش زیارتگاه از کف 36 متر می باشد و صحن و مساحت حیاط امام زاده اسماعیل(علیه السلام) 700 متر می باشد. داخل گنبد گچکاری شده و مناره های آن نصب شده و درحال ساخت و توسعه می باشد. داخل بقعه ضریحی جدید و مطلا روی سنگ مزار امام زاده شریف قرار گرفته است. مردم و اهالی شهر به این امام زاده بزرگوار احترام و تکریم قائل می باشند.

استان اصفهان ـ شهرستان اردستان ـ بخش مرکزی ـ شهر اردستان، خیابان امام زاده اسماعیل(علیه السلام)، محله محال