جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

آستان امامزاده شاهچراغ پیناوند (علیه السلام) - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

آستان امامزاده شاهچراغ پیناوند (علیه السلام)

Loading the player...

دانلود

امامزاده شاه چراغ پیناوند (علیه السلام) با توجه به سنگ قبر واقع بر مزار گرامی دختر حمزه پسر امام موسی بن جعفر(علیه السلام) می باشد.

 

به امامزاده شاه چراغ پیناوند (علیه السلام) معروف می باشد.

 

السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اِشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَرَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.

***

سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجت های خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.

آستان امامزاده شاهچراغ پیناوند (علیه السلام) در فاصله 65 کیلومتری اردستان و 50 کیلومتری اصفهان در روستای پیناوند یکی از روستاهای بخش علیای شهر اردستان واقع است. این مکان در دل صحرا قرار گرفته و بقعه ای است با مصالح خشت و گل در ابعاد 20 متر مربع. داخل این بقعه ضریحی نبوده و تنها سنگ مزار امام زاده شریف قرار دارد. این بقعه فاقد هر گونه تزئینات داخلی شامل گچ بری، آیینه کاری و یا کاشیکاری می باشد.بنا دارای گنبد، روضه مبارک، حسینیه، حیاط و سرویس بهداشتی می باشد.

استان اصفهان ـ شهرستان اردستان ـ بخش علیا ـ شهر ارزقان ـ روستای پیناوند