آستان امامزاده حضرت سید ابراهیم (ع)

امامزاده  حضرت سید ابراهیم (ع)
در استان اصفهان شهرستان لنجان شهر ورنامخواست روستای اشیان خیابان شهید حسینی میزان عرصه 50000اعیان1500متر مربع است .
  امامزاده سيّد ابراهيم :  سيّدابراهيم ابن سيّد بهاءالدين محمدابن الامام موسي ابن جعفر (ع)
. اين بنا تا سال 1354 ساختماني با مصالح خشت و گل بوده كه ساختمان جديد آن مساحت آن بالغ بر 1000 متر مربع خواهد رسيد، در حال ساخت مي باشد. ارتفاع گنبد زيارتگاه از كف 12 متر است و داخل حرم ضريحي فلزي از جنس استيل و نقره در ابعاد 2×2 روي سنگ مزار آن بزرگوار قرار دارد. نماي بيروني بقعه به صورت آجر نما و كاشيكاري شده، سوره مبارك قرآن كريم نوشته شده است.

امامزاده سید ابراهیم : تاریخ دقیق ورود و همچنین تاریخ دقیق وفات امامزاده سید ابراهیم در ورنامخواست به درستی معلوم نیست که در چه سنه ای رخ داده است . اما آنچه مسلم است ، این واقعه تاریخی و مذهبی کمتر از هزار سال پیش و شاید در حدود هفتصد تا هشتصد سال پیش رخ داده است و طبق شجر نامه ای که هم اکنون در اداره اوقاف موجود است در سنه ی 424 هجری قمری تحقیق و مکتوب گردیده است ، امامزاده سید ابراهیم یکی از سه فرزند ذکور سید بهاءالدین معروف به شاهزادگان است    که خود امام زاده شاه خراسان است .

طبق شجرنامه موجود در اداره اوقاف زرین شهر امامزاده شاه خراسان در زمان حاکمی به نام هلای خان می زیسته است که او بر آن محل فرمانروا بوده و در زمان فرمانروایی همین هلای خان یکی از فرزندان سید بهاء الدین به نام سید ابراهیم طبق نقل قولهایی که سینه به سینه نقل گردیده ابتدا از روستای هاردنگ وارد روستای ده کلودان از بلوک رودبار لنجان شده و بعد هم از ده کلودان وارد روستای غلام خاص شده و در آنجا ساکن گردیده و در این مکان هم وفات یافته و دفن گردیده است . که مردم شهر ورنامخواست نسبت به آن اعتقاد کامل دارند و او را صاحب کرامت و لطف می دانند
شهر ورنامخواست يكي از هشت شهر منطقة لنجان علبا در جنوب غربي استان اصفهان و در1/5 كيلومتري مركز شهرستان در محور ارتباطي زرين شهرـ مباركه بر روي جلگة رسوبي زاينده رود واقع شده است.