جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

آستان امامزاده بابا حاجی (علیه السلام) ـ فرتخون - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

آستان امامزاده بابا حاجی (علیه السلام) ـ فرتخون

Loading the player...

دانلود

به امامزاده بابا حاجی (علیه السلام) معروف می باشد

 

السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اَشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَرَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.

***

سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجت های خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.

آستان امامزاده باباحاجی (علیه السلام) در شهرستان فلاورجان، بخش پیربکران، روستای فرتخون واقع شده است. مساحت کل 300 متر مربع و 100 متر مربع زیربناء دارد. تا چند سال پيش مكان فوق تنها بقعه اي كوچك بوده كه با همت اهالي و خيرين اطراف كوه برش داده شده و حسينيه اي به مساحت 25 متر مربع و آشپزخانه اي در كنار آن بنا گرديده است. گنبدي به ارتفاع 10 متر از كف روي بقعه قرار گرفته و در كنار آن سرويس بهداشتي جهت رفاه حال بازديدكنندگان و زايرين ساخته شده است. اين مكان مورد احترام مردم قرار داشته و همگي براي زيارت و پختن نذورات به آن جا آمده و به دعا و راز و نياز مي پردازند.

استان اصفهان ـ شهرستان فلاورجان ـ بخش پیربکران، روستای فرتخون