جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

آستانه امامزاده گلیله (علیها السلام) شاهین شهر - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

آستانه امامزاده گلیله (علیها السلام) شاهین شهر

Loading the player...

دانلود

نسب شریفش به روایت از اهالی روستا به امام موسی بن جعفر (علیه السلام) می رسد. این بنا قدمتی قدیمی داشته و داراي گنبدي فیروزه اي شکل است که به تازگی مرمت گردیده است.

به امامزاده گلیله (علیها السلام) معروف می باشد.

اَلسَّلامُ عَلَیکِ اَیّتُهَا السَّیِّدَةُ الزَّکیَّةُ، اَلطّاهِرَةُ الوَلِیَّةُ، و الدّاعِیَةُ الحفِیَّةُ، اَشهَدُ اَنَّکِ قُلتِ حَقّاً، وَ نَطَقتِ حَقاً وَ صِدقاً، وَ دَعَوتِ اِلی مَولایَ وَ مَولاکِ، عَلانِیَةً وَ سِرّاً، فازَ مُتَّبِعُکِ، وَ نَجا مُصَدِّقُکِ، وَ خابَ وَ خَسِرَ مُکَذِّبُکِ، و المُتَخَلِّفُ عَنکِ، اِشهَدی لی بِهذِهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مِنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکِ وَ طاعَتِکِ، وَ تَصدیقِکِ وَ اتِّباعِکِ، وَ السَّلامُ عَلَیکِ، وَ السَّلامُ عَلَیکِ یا سَیِّدَتی وَ ابنَةَ سَیِّدی. اَنتِ بابُ اللهِ المُوتی مِنهُ، وَ المَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکِ زائِراً، وَ حاجاتی لَکِ مُستَودِعَةً، وَ ها اَنَا ذا اَستَودِعُکِ دینی وَ اَمانَتی، وَ خَواتیمَ عَمَلی، وَ جَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَ السَّلامُ عَلَیکِ وَ رَحمَةُ اللهِ وَ بَرَکاتُه.

***

سلام بر تو ای سرور پاک و پاکیزه و ولی من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان به سوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من به وسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای سرور من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجت های خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.

آستانه امامزاده گلیله (علیها السلام) در شهرستان شاهین شهر و میمه، روستای سُه واقع شده است. این بنا قدمتی قدیمی داشته و داراي گنبدي فیروزه اي شکل است که به تازگی مرمت گردیده است. ارتفاع گنبد زیارتگاه از کف 12 متر می باشد. داخل بقعه، تخته سنگ بزرگی است که به روایت اهالی پایین سنگ احتمالاٌ مزار دو امامزاده است که باعث احترام اهالی نسبت به این مکان شده است. در بالاي بقعه و زیر گنبد آرامگاهی است که آن را مزار امامزاده بانو گلیله (علیها السلام) می نامند. این آرامگاه فاقد ضریح است و تنها در زیر گنبد سنگ مزار بانو گلیله در ابعاد 1×2 قرار گرفته است. مساحت صحن زیارتگاه نیز 400 متر مربع می باشد.

استان اصفهان ـ شهرستان شاهین شهر و میمه ـ روستای سُه.