جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

آخرین پیام نوروزی امام خمینی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

آخرین پیام نوروزی امام خمینی

Loading the player...


بسم الله الرحمن الرحيم

يا مُقَلِّب الْقُلُوبِ والأبْصار يا مُدَبِّر الَليلِ وَالنَّهار، يا مُحَوِّلَ الحَوْلِ والأحوال، حوّل حالَنا الي احْسَنِ الْحال‌
.. تحويل حال الي احسن الحال اين است که ان شاء الله در اين سال نو ما تغييرات روحي بدهيم، يعني واقعاً تحول بر ايمان حاصل بشود. و او به اين است که همان طوري که سيره انبيا از اول تا آخر بوده است که جنگ و صلحشان براي خدا بوده است، هيچ پيغمبري جنگ نکرد الّا براي خدا و صلح نکرد الّا براي خدا.
و امسال نوروز ما بين دو عيد واقع شده است: يکي عيد سعيد ولادت حضرت امام حسين – سلام الله عليه – که احيا کننده دين اسلام بود از صدر اسلام تا آخر الزمان، و يکي هم عيد ?? شعبان ولي عصر – ارواحنا له الفداء – که او تا ازل احيا مي‌کند دين خداي تبارک و تعالي را. و ما اميدواريم که ملت ما در اين سال نو به طوري عمل بکند که سيره انبيا بوده است. به طوري عمل بکند که سيره اوليا بوده است. و عمده اين است که هواهاي نفس از بين برود. انسان در طول عمر مبتلاي به اين هواي نفس است که محتاج به رياضت است. و من که گوينده‌ام موفق نشدم به اين عمل. و من اميدوارم که ملت ايران و همه مسلمانان دنيا يک تحولي پيدا کنند در اين سال نو که براي خدا کار کنند. براي سلطه خودشان نباشد. براي پيروزي خودشان نباشد. براي هواهاي نفساني نباشد. و خداوند ان شاء الله همه را توفيق بدهدکه درراه خداي تبارک وتعالي مجاهدت کنند. وان شاء الله اين روز برهمه مبارک باشد، و خداوند همه مسلمين را با هم متفق کند در مقابل کفر جهاني.
والسلام عليکم و رحمة الله