جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

آخرین وضعیت برگزاری انتخابات ایران در کشورهای مختلف - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر

.

آخرین وضعیت برگزاری انتخابات ایران در کشورهای مختلف


رئیس ستاد انتخابات خارج از کشور از برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در 103 کشور جهان، 133 نمایندگی و 304 شعبه اخذ رای خبر داد.

.

برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 103 کشور جهان

علی‌اصغر محمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: در روزهای اخیر شاهد تقاضا برای افزایش تعداد صندوق های اخذ رای در خارج از کشور بودیم.
 
وی تصریح کرد: در آمریکا 55 ، عراق 22 ، امارات متحده 21 و انگلستان 12 شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.
 
محمدی درباره مشکلات پیش آمده برای برگزاری انتخابات در برخی کشورها از جمله کانادا گفت: با توجه به اینکه با برخی از کشورها مثل کانادا، عربستان و سودان در حال «قطع رابطه دیپلماتیک» هستیم تلاش کردیم ایرانیان مستقردر آنجا بتوانند در انتخابات شرکت کنند.
 
وی افزود: متاسفانه به دلیل فنی و «عدم وجود سفارت» و با توجه به اینکه به روزهای پایانی نزدیک می شویم بعید است این کار انجام شود. در این بین کانادا به دلیل کثرت ایرانیان حاضر در آنجا اهمیت بیشتری داشت.
 
رئیس ستاد انتخابات خارج از کشور گفت: با توجه به وضعیت پیش آمده درباره کانادا، قرار است یک صندوق در شهر بوفالو(Buffalo) - مرز بین آمریکا و کانادا - مستقر شود تا ایرانیان مقیم کانادا به سهولت در انتخابات شرکت کنند.
 
وی اظهار داشت: پیرو درخواست نمایندگی ایران در پاریس، برای اولین بار یک صندوق اخذ رای نیز در شهر کَن(فرانسه) مستقر خواهد شد چون جمعی از هنرمندان آنجا خواهند بود و ممکن است برای آخرین بار هم باشد.
 
محمدی گفت: مطلع شدیم در شهر گوانگجو(کره جنوبی) نمایشگاه و تورهای تجاری قرار دارد بنابراین آنجا نیز یک صندوق خواهیم داشت.
 
وی با باین اینکه وزارت خارجه طبق قانون مسئول برگزاری انتخابات در خارج از کشور است، افزود: ناظران شورای نگهبان بر سر صندوق های اخذ رای در خارج از کشور حضور خواهند داشت.
 
رئیس ستاد انتخابات خارج از کشور گفت: درباره حضور نمایندگان نامزدهای انتخابات ریاست جمهور در شعب اخذ رای در خارج از کشور، فردا با نمایندگان نامزدها جلسه خواهیم داشت.
 
محمدی ابراز امیدواری کرد تا روز شنبه - یک روز پس از برگزاری انتخابات - مجموع آرای اخذ شده در خارج از کشور شمارش و برای اعلام به وزارت کشور ارائه شود.
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.