سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

پخش سریال جدید قصه های سجاد در ایام نوروز از شبکه اصفهان - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر


پخش سریال جدید قصه های سجاد در ایام نوروز از شبکه اصفهان


صدا و سیمای مرکز اصفهان ویژه برنامه های شاد و متنوعی را در ایام نوروز 1400 برای مردم تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکزاصفهان شبکه استانی اصفهان با تنوع برنامه تلویزیونی بیشتری  در ایام نوروز میهمان منازل مردم می شود.
بر این اساس معاونت سیما در روز ۳۰ اسفند ۹۹، ویژه برنامه تحویل سال را با عنوان"زنده رود" به صورت زنده به مدت ۳۴۰ دقیقه با  موضوعات هم افزایی، نشاط و سلامت اجتماعی، آداب و رسوم و جاذبه های گردشگری از ساعت ۹ صبح الی ۱۵ بعداز ظهر تولید و پخش می کند.
برنامه  زنده رود به تهیه کنندگی محمد علی طالقانی  برنامه ای فرهنگی اجتماعی است  که جمعه ها و اعیاد تعطیل از ساعت ۰۹:۳۰ صبح الی ۱۲:۳۰ پخش می شود.
این برنامه از بخشهای مختلف تشکیل می شود ، بخش ابتدایی آن با توجه به موضوع انتخاب شده ، با حضور کارشناسان حوزه و دانشگاه انجام می شود در قسمت دیگر به معرفی افراد نخبه علمی ، فرهنگی ، ورزشی و هنرمندان برتر استان در زمینه صنایع و هنر های دستی ( نقاشی ، منبت ، معرق ، مینا کاری ، خاتم ، فیروزه کاری و....) پرداخته می شود.
در قسمت بعد به معرفی هنرمندان عرصه سینما و تئاتر می پردازد و از فعالیتها و چگونگی کار با آنها صحبت می کنند در طول برنامه گزارشهای متنوعی از نقاط دیدنی آداب و رسوم و فرهنگهای مختلف تهیه شده و پخش می شود. موسیقی ، سرود و مصاحبه با خوانندگان نیز از بخشهای دیگر برنامه زنده رود می باشد.  
در زمان تحویل سال 1400 این برنامه به صورت زنده میهمان خانه های مردم است ؛ مدت زمان آن با احتساب اذان و پیام مقام معظم رهبری 400 دقیقه است.
برنامه زنده رود به صورت ترکیبی است و مهران امامیه و علی یگانه به عنوان مجری و میهمانان متنوع از اصفهان و تهران در ویژه برنامه سال تحویل حضور دارند.
این برنامه در دو لوکیشن به صورت زنده و دو لوکیشن به شکل ضبطی تولید می شود  و انتخاب میهمان با محور خانواده ، رفاقت ، پیشکسوتان هنری ، یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی و فضای معنوی سال تحویل و همچنین اجرای خوانندگان استانی و ملی پخش می شود.
سریال قصه های سجاد نیز از دیگر برنامه هایی است که مرکز اصفهان  برای نوروز 1400 برای شبکه استانی اصفهان و شبکه شما تدارک دیده است.
این سریال محوریت طنز اجتماعی دارد و سجاد رضایی شخصیتی پر سر و صدای فضای مجازی که لهجه شیرین اصفهانی اش موجب شهرتش شد بازیگر و  نقش اصلی این داستان است.
تمامی مراحل ضبط سریال در مناطق مختلف شهرستان لنجان از جمله زرین شهر و باغ بهادران انجام شده ودلیل این کار وجود خانه های بوم گردی واستفاده از فضای رودخانه زاینده رود است.
کار ضبط این سریال از دی ماه امسال آغاز شده و تا کنون ۷۰ درصد آن ضبط شده  و کل زمان این سریال ۴۵۵ دقیقه است که در سیزده قسمت ۴۵ دقیقه ای پخش می شود.
ویژه برنامه تلویزیونی "بهار در بهار" به تهیه کنندگی حسینعلی رحیمی با هدف معرفی فرهنگ اصفهان  به مدت ۷۰ دقیقه  هر روز بعد از ظهر در نوروز با ساختار ترکیبی و گفت و گو محور همراه با اجرای موسیقی محلی میهمان خانه های مردم اصفهان می باشد.
برنامه گلستانه دیگر برنامه ترکیبی شبکه اصفهان در ایام نوروز 1400 است که هر روز  ساعت 10 تا 11:15 دقیقه به صورت زنده از محل باغ فین کاشان به تهیه کنندگی حامد عباسی از شبکه اصفهان و شبکه شما پخش می شود.
این برنامه تلویزیونی با محوریت معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان کاشان و دیگر نقاط کشور به روی آنتن می رود و قرار است در برنامه گلستانه هر روز یک جاذبه گردشگری کشور معرفی شود ؛ با توجه به ویژگی منحصر به فرد باغ فین کاشان این مکان تاریخی به عنوان محل فیلمبرداری برنامه گلستانه انتخاب شده است.
در برنامه گلستانی هر روز یک مهمان از بازیگران مطرح کشور و استان دعوت می شوند و خوانندگان کشوری و استانی و محلی نیز  موسیقی شاد در ایام نوروز و ماه شعبان اجرا می کنند.
مسابقه چهارخونه با محوریت کودک و خانواده، نشاط و سرگرمی را برای خانواده های نصف جهان به ارمغان می آورد که در ایام نوروز این مسابقه نیز به عنوان برنامه ای مفرح وشاد میهمان خانواده های اصفهانی است.
مسابقه چهارخونه به تهیه کنندگی زهرا اصطهباناتی و کارگردانی بهناز رفائیل زاده  برای دو مقطع سنی ۷ تا ۹ سال و 9 تا ۱۲ سال در نظر گرفته شده و با هدف ایجاد نشاط ، سرگرمی و فعال بودن کودکان در بازی ها و سرگرمی ها در حال تولید می باشد.
در مسابقه تلویزیونی چهارخونه سعی شده است مسابقه کارتینگ ( ماشین سواری) برای کودکان برگزار شود تا علاوه بر ایجاد هیجان و تفریح، کودکان با علائم  و نشانه های ترافیکی نیز آشنا شوند.
از دیگر محورهای این مسابقه تلویزیونی می توان به حضور  پدر و مادرها همگام با کودکان در فضای پارک و تفریحات اشاره کرد که از اهداف اصلی این مسابقه تلویزیونی در حوزه کودک و خانواده است.
داوودجدیدی مدیر تولید، تصویر برداران امیر امان زاده و محسن شکرالهی، صدا بردار نیز  سعید بهرامی و نورپرداز هم علی نصر هستند.
از برنامه های دیگر شبکه اصفهان در نوروز ۱۴۰۰ می توان به "مسابقه زنده تخت فولاد" به مدت ۱۵ دقیقه،"زیرگنبدکبود" تولیدی به مدت ۴۰ دقیقه،"سفرنامه" تولیدی به مدت ۲۰ دقیقه،"یه جوردیگه" به مدت ۲۰ دقیقه،" ، "کوک دل" به مدت ۱۵ دقیقه اشاره کرد.
مسابقه مشاعره شکرشکن نیز از دیگر ویژه برنامه های شبکه اصفهان در ایام نوروز است که در 30 قسمت تولید می شود و 12 قسمت آن عیدانه می باشد؛ شرکت کنندگان این برنامه که رده سنی نونهال و نوجوان هستند از طریق اداره کل آموزش و پروش استان معرفی شده اند.
2000 نفر برای شرکت در برنامه شکرشکن ثبت نام کرده اند که از این بین 400 نفر گزینش شده اند و در نهایت 90 نفر در مسابقه حضور دارند ؛ برنامه مشاعره شکرشکن به تهیه کنندگی رضا صالحی و اجرای دکتر اسماعیل آذر میهمان منازل اصفهانی ها خواهد بود.
در این برنامه شرکت کنندگان باید مهارت کافی را داشته باشند و سرعت و دقیق خوانی شعرها از ویژگی های این مسابقه تلویزیونی است ؛ بخش های مختلف این مسابقه کلمه شناسی و شعر خوانی بر اساس حرف پایانی هر بیت است.
با توجه به اینکه این برنامه جنبه فرهنگی دارد محل فیلم برداری آن در خانه های تاریخی  مشیر الملک است و تمامی مراحل ضبط این برنامه از این مکان تاریخی است.
پرداختن به اطلاعات تاریخی این مکان و انعکاس آن به مخاطبان از ویژگی های دیگر برنامه شکر شکن است.
در تامین برنامه شبکه اصفهان نیز سریال و فیلم های سینمایی شاد و جذابی در نظر گرفته شده است که در ایام نوروز پخش می شود.
رادیو اصفهان نیز با پخش ویژه برنامه سال تحویل به صورت زنده با عنوان بهار اصفهان با محوریت موضوعات سبک زندگی اسلامی، همدلی و هم افزایی، آداب و رسوم و... به مدت 120 دقیقه در دو نوبت 10صبح و 17 عصر از 29 اسفند ، ویژه برنامه های ایام نوروز با عناوین "بهار روزگاران" با موضوع مهدویت هر روز ساعت 14:30 الی 15، "سفر رادیویی" هر روز ساعت 7:15 الی 7:30، "آوای زنده رود" با پخش موسیقی و ترانه های شاد هر روز  ساعت 15 الی 15:55، "گلچین کیویج" هر روز  ساعت 8:35 الی 8:55، "قند و عسل" با موضوعات طنز اجتماعی هر شب ساعت 21:30 الی 22، و "شله قلمکار" با موضوع معرفی غذاهای سنتی اصفهان هر روز ساعت 16:45 الی 17میهمان خانه های مردم نصف جهان می شوند و به حال و هوای عید و سال نو می پردازند.
در واحد شعر و موسیقی مرکز اصفهان نیز قطعه موسیقی با عنوان "نوروزباستانی" به آهنگسازی و تنظیم احسان پوریان زاده، خواننده محمدعلی باقری و شعر پوریا طلا کوب در ساختار ارکسترال و قطعه موسیقی با عنوان"بوی عید" به آهنگسازی و تنظیم وحید اختری، خواننده پویان خان بان و شعر امین سمیعی در ساختار پاپ در حال تولید می باشد.
برنامه های معاونت فضای مجازی هم در ایام نوروز شامل راه اندازی صفحه نوروز 1400 در وب سایت با قابلیت تور گردشگری مجازی، برگزاری پویش"نوروز و کرونا"، معرفی اماکن گردشگری و دیدنی شهرستان های استان اصفهان، معرفی برنامه های نوروزی رادیو  و تلویزیون اصفهان، معرفی اماکن تاریخی و دیدنی کمتر دیده شده شهر اصفهان توسط مردم و مسافران ، معرفی برخی از آداب و رسوم مردم اصفهان در ایام نوروز به منظور آشنایی مسافران با فرهنگ و آداب و رسوم مردم اصفهان و انتشار برخی از کلیپ های شاد و گزارش و تیزر می باشد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.