حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

معرفی پیرغلامان حسینی در اصفهان - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر

به مناسبت برگزاری پانزدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان و خادمان حسینی در اصفهان شبکه اصفهان اقدام به تهیه و تولید چند مستند تلویزیونی با موضوع معرفی پیرغلامان و خادمان حسینی نموده است


تهیه و تولید چند مستند تلویزیونی با موضوع معرفی پیرغلامان و خادمان حسینی در شبکه اصفهان

به مناسبت برگزاری پانزدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان و خادمان حسینی در اصفهان شبکه اصفهان اقدام به تهیه و تولید چند مستند تلویزیونی با موضوع معرفی پیرغلامان و خادمان حسینی نموده است

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان مستند «مشکین» به معرفی حاج رضا مشکین نوحه خوان و آرشیو دار قدیمی نواهای مذهبی شهر اصفهان می پردازد.حاج رضا مشکین در سن 95 سالگی هنوز با تمام نیرو و انرژی خود به برگزاری مجالس روضه و نوحه خوانی و مداحی و جمع آوری صدای مداحان مشغول است.نمایش زوایای مختلف زندگی حاج رضا مشکین و مصاحبه برخی از بزرگان نوحه خوانی در مورد او؛ از قسمت های مختلف این مستند است.
مستند«مشکین» به تهیه کنندگی و کارگردانی احسان سلطانیان ، تصویربردار محید محسنی ، صدابردارسعید بهرامی و مدیر تولید داوود جدیدی به مدت 20 دقیقه تولید شده است.
مستند «شور رنگ» معرفی زندگی هنرمند نگارگری است به نام استاد بدرالسما که چگونگی رفتن وی به سمت هنرنگارگری و علت گرایشش به موضوعات مذهبی بررسی شده است.
استاد رضا بدرالسما یکی از هنرمندانی است که توانسته است با الهام از امام حسین(ع) آثار زیبایی خلق کند.
 این نگارگر و صاحب ذوق اصفهانی در طول نیم قرن سابقه هنری خود آثار زیادی خلق کرده که عمده ی آنها در رابطه با ائمه اطهار به خصوص امام حسین (ع) می باشد.
مستند «شور رنگ» به کارگردانی ، نویسندگی و تحقیق مجید عکاف زاده ، تهیه کننده سید حسن حسینی ، دستیار کارگردان محسن هاشمی ، تدوین سیدحسن حسینی ، صدابردار پشوتن طهماسبی و
مدیرتولید محمد شاهزمانی به مدت 20 دقیقه تولید شده است.
مستند «عاشقی ، میان ما است» به معرفی آقای حاج عباس تمیزی یکی از پیرغلامان اصفهان می پردازد.
حاج عباس تمیزی در یکی از بازارهای اصفهان به شغل سماور سازی مشغول است و در بین کسبه بازار به عنوان یکی از خادمین اباعبدالله حسین(ع) معروف است.
وی از سن 10 سالگی در هیأت های زیادی به خدمت رسانی به عزاداران مشغول است و در حال حاضر به عنوان یکی از چای ریزان هیأت شناخته می شود.
او معتقد است آنچه از ائمه (ع) بخواهیم و آنها را شفیع قرار دهیم به حاجت خود می رسیم بنابر این همواره دعا می کند که خدایا دست ما را از دامن ائمه کوتاه نکن.
مستند «عاشقی ، میان ما است» به مدت 20 دقیقه به تهیه کننده و کارگردانی احسان کاظمی ، تصویربردار امیر امان زاده و صدابردار صمد اسدالهی تولید شده است.
لازم به ذکر است این مستندها در ایام برگزاری همایش پیرغلامان در شهر اصفهان و ایام محرم از شبکه اصفهان پخش خواهد شد.    
 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.