رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

رئیس رادیو تلویزیون و سفیر اندونزی در سفر به اصفهان خواستار انعقادتفاهم نامه همکاری با صدا وسیمای مرکز اصفهان شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر

سفر رئیس رادیو تلویزیون و سفیر اندونزی به اصفهان


در دیدار اوکتاویان علیم‌الدین سفیر اندونزی و رئیس و مدیران رادیو تلویزیون این کشور با عبدالحسینی مدیرکل مرکز اصفهان بر ایجاد زمینه خواهرخواندگی اصفهان با یکی از شهرهای فرهنگی و مهم اندوزی تاکید شد.

سفر رئیس رادیو تلویزیون و سفیر اندونزی به اصفهان

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان در این دیدار اوکتاویان علیم‌الدین سفیر اندونزی با اشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی اصفهان  و اماکن تاریخی بی نظیر و صنایع دستی ، منحصر به فرد در این شهر  گفت: اصفهان مهد فرهنگ و هنر ایرانی است و با انجام اینگونه سفرها به دنبال راهکارهای موثرتر و بهتر برای گسترش روابط علمی فرهنگی گردشگری و اقتصادی با استان های مهمی همچون اصفهان  هستیم.
سفیر اندونزی در بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی اصفهان با بیان اینکه کشورهای عضو اکو اشتراکات فرهنگی و حتی مذهبی با هم دارند که با توسعه روابط کشورها و استفاده از این اشتراکات می‌تواند به پیشرفت ملل کمک کند افزود : با توجه به ظرفیت های فرهنگی و گردشگری شهر اصفهان می طلبد زمینه توسعه بیشتر ایران و اندونزی فراهم شود.
وی با بیان اینکه در این سفرها به دنبال راهکارهای موثرتر و بهتر برای گسترش روابط علمی فرهنگی گردشگری و اقتصادی با استان های مهمی همچون اصفهان هستیم افزود: کشورهای عضو اکو اشتراکات فرهنگی و مذهبی با هم دارند که با توسعه روابط کشورها و استفاده از این اشتراکات می‌تواند به پیشرفت ملل کمک کند.
حلمی یحیی رئیس تلویزیون ملی اندونزی نیز با بیان اینکه با صدا و سیمای مرکز اصفهان تفاهم نامه همکاری منعقد می کنیم تا از ظرفیت های فنی علمی و فرهنگی و آموزشی آن استفاده کنیم گفت : با ساخت برنامه های مستند فرهنگی از شهر اصفهان و پخش آن در اندونزی ، مردم این کشور با پیشینه این استان پهناور بیشتر آشنا می شوند.
حلمی یحیی  با اشاره به اینکه من به تازگی رئیس صدا و سیمای اندونزی شده ام و ارتباط با ایران برایمان بسیار مهم است اظهار داشت از زیبایی های اصفهان شگفت زده شدم و تاکنون شهری به این زیبایی ندیدم و امیدوارم هر چه زودتر تفاهم نامه همکاری با این سازمان منعقد شود.
وی اضافه کرد : تلویزیون ملی اندونزی 57 سال قدمت دارد و دارای 15 شبکه خصوصی است و ما با کشورهای زیادی مانند آلمان، ایتالیا ، چین و کره جنوبی قرارداد مشترک همکاری داریم و امیدواریم بتواینم این همکاری را با شما هم داشته باشیم.
 عبدالحسینی مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان هم بر تبادلات و توسعه مناسبات فرهنگی ایران و اندونزی به ویژه معرفی جاذبه های گردشگری اصفهان و استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های این شهر تاکید کرد و گفت: صداوسیمای مرکزاصفهان آمادگی کامل برای تولیدات مشترک تلویزیونی با کشو اندونزی را دارد و هنرمندان صداوسیما تلاش های ارزنده ای را برای به تصویر کشیدن معماری های منحصر به فرد اماکن تاریخی و نیز صنایع دستی اصفهان داشته اند که نمایش برخی از آنها در شبکه های برون مرزی ایران و گردشگری موجب افزایش گردشگران خارجی برای بازدید از کشور شده است.
 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.