سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

انیمیشن شبح ترسو جایزه بهترین فیلم ایرانی در جشنواره بین المللی اُپن فیلم را به خود اختصاص داد - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایش خبر


انیمیشن شبح ترسو جایزه بهترین فیلم ایرانی در جشنواره بین المللی اُپن فیلم را به خود اختصاص داد


انیمیشن "شبح ترسو" یکی از قسمت های هزار داستان تهیه شده در صدا وسیمای مرکز اصفهان، جایزه بهترین فیلم انیمیشنی را در جشنواره اُپن فیلم کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکز اصفهان، علی رئیسی، تهیه‌کننده این مجموعه درباره تولید این مجموعه انیمیشن که برگرفته از بهترین کتاب‌های کودک است گفت: پس از مطالعه و بررسی بیش از 2000 عنوان کتاب 26 جلد آن که همه به لحاظ قصه و هم تصویرگری از کیفیت بهتری برخوردار بودند با هدف ترویج کتاب خوانی برای تبدیل به انیمیشن انتخاب شدند.
وی با اشاره به هفت ماه پیش تولید مجموعه "هزار و یک داستان" افزود: انمیشن شبح ترسو یکی از قسمت های هزار داستان  و برگرفته از کتاب«شبح ترسو» است که به طور متوسط هر ماه 12 دقیقه از این انیمیشن تولید می‌شود .
جشنواره بین المللی اپن فیلم - داکا یک رقابت آوانگارد در سراسر جهان است که تلاش می کند تا کارگردانان ، تهیه کنندگان ، بازیگران ، سازندگان رسانه های جدید و اعضای تیم های خلاق با استعداد یک مکان منحصر به فرد برای کار خود و نمایش مثبتی که شایسته آن است ، فراهم کند. این جشنواره انعکاس دستاوردهای فیلمسازانی است که فیلم کوتاه و رسانه های جدید با کیفیت بالا تولید می کنند و در نهایت این جشنواره  به دنبال ایجاد یک برنامه مهیج و پرتحرک است که نمایانگر روح ماجراجویی ، نوآوری و داستان سرایی متمایز باشد.
 همچنین منتخب مجموعه انیمیشن هزار و یک داستان(شبح ترسو) در بخش بهترین های آسیا در جشنواره فیلم سانفرانسیکو  ، از 13 تا 23 می (23 اردیبهشت الی 2 خرداد) اکران خواهد شد.
تهیه کننده علی رئیس. کارگردان ریحانه کاوش.موسیقی مهدی قشقایی.انیماتور زهرا صافی.فیلمنامه حمزه علیرضایی.کامپوزیت زهرا صافی.دوبله وحید کمالی، مریم یوسفی. نویسنده نوشین شعبانی.تصویرگر عاطفه ملکی جو.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.