جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

محرم در اصفهان - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

محرم در اصفهان

در محله های اطراف اصفهان و نیز استان اصفهان همه ساله برای امام حسین(ع) و یارانش به مدت 2ماه عزاداری برپا می شودو همه مردم به این مراسم بسیار معتقدند و این مراسم را هر چه باشکوه تر برگزار می کنند .در دسته های سینه زنی و زنجیرزنی هرکدام به طور جداگانه اشعاری دارد که به همراه طبل و دهل و سنج و سینه زدن و گاهی زنجیرزنی خوانده می شود.
مردم نیز به تماشای این دسته ها می نشینند و با عزاداری و گریه و آه در عزای امام حسین (ع) می گریند.در بعضی از محله ها از عزاداران با شربت پذیرایی می کنند و با چیدن آینه و شمعدان و قرآن و انتشار گلاب و اسفند از عزاداران استقبال می کنند.

 

Mourning
In some parts of Isfahan and Isfahan province every year for Imam Hussein (AS) and his followers mourning will be held for 2 months. All people really believe this and held this ceremony more elegant. In this mourning each mourners of beating one's chest and self-flagellant each batch separately and timpani drums and cymbals with lyrics that touch the breasts, sometimes called self-flagellation. People watching for this mourn and cry and sigh of mourning for Imam Hussein (AS) . Some neighborhoods are served with syrup of mourners by picking the mirror and candlesticks, and the Quran and water emissions and March of mourners

{rsmediagallery tags="moharramdaresf" limit="21" }