جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

جشنواره نفس ( اهدای عضو) - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

جشنواره نفس ( اهدای عضو)

Loading the player...

دانلود

موضوع جشنواره : اهدای عضو

اهداف جشنواره

  • ترویج و بسط فرهنگ اهدای عضو در جامعه
  • ایجاد ارتباط نزدیک بین هنر و فرهنگ مقدس اهدای عضو
  • مشارکت مردم و هنرمندان در بسط و توسعه فرهنگ اهدای عضو

 

ماجرای اهدای عضو، ماجرای عاشقی است؛ داستان قرب الهی است؛ سرگذشت خانواده های ایثارگری است که با گذشتن از اعضای کالبد عزیزانشان، ناامیدی مطلق هم نوعان نیازمند به عضوشان را به لحظاتی سرشار از امید و اعتقاد تبدیل می کنند و شادی وصف ناپذیر این درماندگان را به نظاره می نشینند … ؛ و الحق که چه دشوار است این تصمیم، چه مصمم است این اراده ی وصف ناپذیر و چه آزمون الهی غریبی را با سربلندی پشت سر می گذارند؛ گویی در آن لحظات عجیب، در اوج وصلند و میتوان فریاد انالحق را از ذره
ذره ی وجودشان شنید…"
اكنون ما اينجا كنار هم هستيم تا نقشي زنيم بر بوم زندگي با رنگ مهر ….
چگونه هنرمندان مي توانند باعث نجات زندگي بيماران گردند؟
فقط یک هنرمند است که میتواند شگفتی این پدیده عظیم را با هنر خود به عالمیان نشان دهد.
آمار نشان داده است که روزانه 10-7 نفر در ایران به دلیل نرسیدن عضو پیوندی از دنیا می روند این در حالیست که روزانه حدود 10 عضو سالم افراد مرگ مغزی در کشور به دلایل مختلف که مهمترین آنها عدم رضایت خانواده افراد مرگ مغزی به اهدای عضو است به زیر خاک میروند.
آگاه سازی هنرمندانه مردم این مرز و بوم از مقوله مرگ مغزی، آمار رضایت این خانواده ها به اهدای عضو را چندین برابر خواهد کرد. افزایش هر یک درصد از این آمار میتواند دهها بیمار را از مرگ حتمی برهاند و اين همان نقشي است كه يک هنرمند ميتواند در نجات جان بيماران ايفا نمايد.
انجمن اهدای عضو ایرانیان از کلیه هنرمندان علاقمند در رشته های تجسمی دعوت مینماید تا با ارسال آثار ارزشمند خود به اولین جشنواره هنرهای تجسمی نفس که با همکاری خانه هنرمندان ایران در رشته های گرافیک، تصویر سازی، کاریکاتور، نقاشی، عکاسی و مجسمه سازی برگزار می گردد، در راستای ارتقای فرهنگ مقدس اهدای عضو با ما همدل باشند.

اینبار خانه هنرمندان تصمیم گرفته است با همکاری انجمن اهدای عضو ایران برای اولین بار جشنواره ای با همین موضوع یعنی "اهدای عضو" را کلید بزند که البته امیدواریم به صورت یک سنت دیرینه برای این انجمن باقی بماند. این جشنواره که در رشته های گرافیک، تصویرسازی، کاریکاتور، نقاشی، عکاسی و مجسمهسازی عضو میگیرد به ۶۱ هنرمند برگزیده شده لوح افتخار اهدا خواهد کرد.