جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

امامزاده سیدکمال الدین حسین (علیه السلام) ـ شهراب - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

امامزاده سیدکمال الدین حسین (علیه السلام) ـ شهراب

Loading the player...

دانلود

به اعتقاد اهالی و معتمدین، ایشان از نوادگان امام موسی بن جعفر(علیه السلام) می باشند. مردم و اهالی نسبت به این مکان و امام زاده جلیل القدر احترام و اکرام ویژه قائل می باشند.

به امامزاده سیدکمال الدین حسین (علیه السلام) معروف می باشد.

السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اِشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَرَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.

***

سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجت های خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.

آستان امامزاده سیدکمال الدین حسین (علیه السلام) در فاصله 45 کیلومتری اردستان و در روستای شهراب قرار دارد.

قدمت ساختمان بنا به حدود 105 سال پیش می رسد که شخصی بنام ملا محمد کریمی خادم زیارتگاه آنرا بنا نهاده است. گنبد زیارتگاه از کف 12 متر ارتفاع داشته و در مرحله مرمت و بازسازی است. مساحت صحن زیارتگاه 800 متر مربع می باشد.
زیر بنای بقعه  و حرم که شامل دو شبستان و حرم است 400 متر مربع می باشد. ضریحی فلزی و مطلا در ابعاد 2×3 روی سنگ مزار امام زاده قرار گرفته است. تزئینات داخل بقعه حرم شامل نقاشی بسیار زیبا و نفیس و آیینه کاری های آن است که تا سقف ادامه دارد.

استان اصفهان ـ شهرستان اردستان ـ بخش زواره ـ شهر زواره ـ دهستان سفلی ـ روستای شهراب