جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

آداب ماه رمضان در سمیرم - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

آداب ماه رمضان در سمیرم

Loading the player...


سمیرم شهری آرمیده در دل کوهستان با باغهای سیب فراوان ، مردمی خون گرم و مهمان نواز و چشمه های بسیار که در گوارایی بی همتاست . سمیرم مردمانش صمیمی و باصداقتند . میهن پرستی و عرق ملی ، سخاوت و صمیمیت از ویژگی های شهری و روستایی و ایلیاتی سمیرم است . اعتقادات مذهبی و رسم و رسومات محلی این دیار با رنگ و بوی فرهنگی منطقه آمیخته است . شروع آداب رمضان در سمیرم با آش نذری و غبارروبی مساجد و امامزاده ها و نان لپو است .
قرن هاست مردم با صفا و ولایتی این دیار سر به فلک کشیده هر سال به پیشواز ماه مبارک رمضان می روند  . کار غبارروبی از قدیمی ترین مسجد شهر شروع می شود . اهالی محل ، زن و مرد ، پیر و جوان ، خودجوش کار غبارروبی را در فضای روحانی و آکنده از ذکر صلوات شروع می کنند و تا پیش از فرارسیدن اولین روز ماه مبارک ، مساجد ، حسینیه ها و آستان و صحن امامزادگان را غبارروبی می کنند . مردم سمیرم به راز و نیاز و نذر در ماه مبارک رمضان بسیار معتقدند و با پخش نذری که در اصطلاح محلی به آن دیگ جوش می گویند به استقبال این ماه پربرکت می روند . در زمان نذر 3 دیگ آش نذر می کنند که 2 دیگ آن را در منزل یا مکانی متبرک می پزند و بین مردم خیرات می کنند و دیگ 3 را به صورت گرو نگه می دارند تا وقتی حاجت گرفتند دیگ 3 را بپزند و نذر خودشان را ادا کنند .
نان لپوی خیراتی ، نان محلی ترکیبی از آرد ، شکر و شیر که روز قبل از ماه مبارک ، نیمه ماه و شبهای قدر پخته می شود .
در آستان مقدس امامزاده سلطان ابراهیم ( ع ) شهر سمیرم زنان و دختران مومنه هر صبح رمضان گرد هم می آیند تا آئین ختم قرآن مجید را به جای آورند .