جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

سریال معصومیت از دست رفته - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سریال معصومیت از دست رفته

Loading the player...

داستان این سریال، به سده نخست هجری برمی‌گردد و با محوریت شخصیتی به نام شوذب شکل می‌گیرد.

شوذب از یاران علی است، منتهی اکنون خزانه‌دار کوفه و امویان شده است. میرباقری شوذب را در میانه عشق بین دو زن ترسیم می‌کند.

اولین زن ماریا است که زمانی مسیحی بوده است و خاطرات شیرینی از دوران خلافت علی دارد که به منزل آنها سر می‌زده است و دستگیر فقر و تنگدستی‌شان بوده است. دیدن شوذب، ماریا را به یاد علی می‌اندازد و همین بتدریج علاقه او را به شوذب شکل می‌دهد. ماریا که پس از مرگ مادر به دیر سپرده شده و به قالب راهبه مسیحی درآمده است، همچنان دل در گرو عشق شوذب دارد و برایش پیام‌هایی عاطفی می‌فرستد و در مواجهه بین این دو، شوذب نیز گرفتار عشق ماریا می‌شود.

اما زن دوم یک یهودی است به نام حمیرا که با شمایل کولی‌وار خویش، دل شوذب را می‌فریبد و او را بتدریج با وسوسه به راهیابی بیشتر به دستگاه خلافت امویان، از ایمان دور می‌سازد.

به این ترتیب سریال میرباقری در یک عرصه دوسویه شکل می‌گیرد: سویه‌ای که نهایتش به سعادت ختم می‌شود و سویه‌ای که فرجامش جز شقاوت نیست و اکنون شوذب باید بین این تنگنا راهی را برگزیند. شوذب نهایتاً با ماریا ازدواج می‌کند اما به دلیل رفت‌وآمدهای مکرر حمیرا نسبت به او بی محبت شده و ماریا او را ترک می‌کند. ماریا در هنگام زاییدن پسرش از دنیا می‌رود و شوذب نیز با حمیرا ازدواج می‌کند. اما چند سال بعد پسر شوذب، زید، اتفاقی عاشق ربابه دختر حمیرا می‌شود و در این راه کشته می‌شود. شوذب هم دیوانه شده و ربابه را در مجلس عروسیش می‌کشد. اما نهایتاً به وسلیه سواری از زندان نجات می‌یابد.

این سریال شنبه تا پنجشنبه ساعت 21:15 از شبکه اصفهان پخش می شود.

سال تولید: 1395

 

کارگردان داود میرباقری
نویسندگان حسن میرباقری - محمد بیرانوند
تهیه کننده محمد مسعود
مدیر تصویربرداری عظیم جوانروح
تدوین مهدی حسینی وند
طراح گریم عبداله اسکندری
موسیقی فریدون شهبازیان

بازیگر

بازیگر       نقش    بازیگر    نقش     
امین تارخ شوذب سارا خوئینی‌ها حمیرا
داریوش فرهنگ ابن زیاد اکبر عبدی ابونواز
انوشیروان ارجمند حجاج بن یوسف عباس امیری ابومشیر
فریبا کوثری ماریا مرتضی اردستانی سنان بن انس
امین زندگانی زید مصطفی طاری شمربن ذی الجوشن
حسن میرباقری ذاکر حامد میرباقری حیدر