سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بوسه بر پرچم - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بوسه بر پرچم

Loading the player...

تهیه کننده : محمد حسین ایران نژاد

تصویربردار : حمید رضا ملکوتی

صدابردار : مجید یادگاری

تدوین: مریم السادات میرحسینی

بازیگر خردسال : هلیا سادات سیدین

مستند بوسه بر پرچم ، در مورد شخصیت پرچم دوز اصفهانی ، حمید رضا امینی است .

حمید رضا امینی متولد سال ۱۳۵۹ در محله میدان امام علی(ع) اصفهان و فعال در زمینه های فرهنگی و مذهبی است.

وی از دوران نوجوانی علاقمند به کار پرچم دوزی و مداحی بوده است. امینی هنرهای زیادری را در پرچم دوزی و خلق آثار هنری بر روی پارچه به یادگار گذاشته است.

 

علاقه وی به هنر پرچم دوزی و مداحی از زمان نوجوانی شروع شد. وقتی که برای مراسم های مذهبی در هیئت ها شرکت می کرد و استادان زیادی را در زمینه مداحی می دید ، احساس کرد  که می تواند وارد عرصه مداحی بشود. لذا در همان دوران نوجوانی برای یاد گرفتن این هنر به کلاس درس استاد توانمند مرحوم غلامرضا غزالی رفت. او از مداحان و اساتید برجسته هنر پرچم دوزی در استان اصفهان بود.

بطوری که در تمام هیات های استان اصفهان و یا دیگر استان های کشور چنانچه پرچم استفاده شده باشد حداقل یکی از آن پرچم ها اثر استاد غزالی است و بر تارک هیئات می درخشد.

با توجه به علاقه بسیار زیادی که به مداحی داشت تصمیم گرفت در کنار ایشان آموزش مداحی در مدح و منقبت اهل بیت(ع) را یاد بگیرد. آموزش و یادگیری مداحی وی در مکتب استاد غزالی حدود ۴ سال زمان برد و در این مدت در کنار اموختن هنر مداحی، نیم گاهی به هنر پرچم دوزی استاد غزالی داشت. هم نشینی و همراهی در محضر استاد بزرگ هنر پرچم دوزی باعث شد تا با هنر پرچم دوزی آشنا شده و علاقمند به این هنر با ارزش و ماندگار در دوران زندگی شود.  بنابراین مقدمه شروع فعالیت رسمی او در فراگیری هنر پرچم دوزی و همچنین در آموختن آداب و فنون مداحی از سال ۱۳۷۲ و به مدت ۱۰سال صورت گرفت. در این مدت معاشرت با استاد غزالی و تاثیر پذیری از اخلاق نیکو و رفتار شایسته ایشان، باعث شد که هنر پرچم دوزی را خیلی زود یاد بگیرد  و روز به روز علاقه اش به این هنر ماندگار بیشتر شود. بطوری که تمام فنون این هنر را به لطف خدا و مدیریت ستاد غزالی بطور کامل یاد گرفت.

این مستند ، سه شنبه 21 شهریور 96 ساعت 22:50 دقیقه از شبکه اصفهان به روی آنتن رفت.

سال تولید: 1396